T u r y s t y k a piesza i autokarowa w roku akademickim 2007/2008
Wycieczka autokarowa do Wrocławia 29-30 maja 2008 r.
Wycieczka autokarowa SZLAKIEM PIASTOWSKIM 20 maja 2008 r.
XVI Rajd Turystyczny "ŚLADAMI STAREJ BAŚNI pod patronatem Wójta Gminy Łubowo i Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy odbył się 31 maja 2008 roku
Zobacz zdjęcia
Trzecia wycieczka z cyklu „Poznajemy Gniezno z Przewodnikiem PTTK”
w niedzielę, 30 marca 2008 r.
W niedzielę, 30 marca odbyła się trzecia wycieczka słuchaczy-studentów GUTW z cyklu Zwiedzamy Gniezno z przewodnikiem PTTK
W wycieczce wzięło udział 13 osób, między innymi: Superczyńska J,Patryas Ł,Irena Poczta z mężem,Pindral, Czerniak I, Maria Rakowska z mężem,Tomaszewski M.
W Muzeum Początków Państwa Polskiego zwiedziliśmy wystawę „Piastów malowane dzieje” i
ekspozycję oręża polskiego (eksponowaną dopiero od 2 lat)
Uczestniczyliśmy w spektaklu Światło i dźwięk o kształtowaniu się Państwa Polskiego.
Przewodnik PTTK ,Leszek Waszak, odświeżył nam historię powstania Gniezna.
Po prawie 3 godzinnym pobycie w Muzeum,zadowoleni powróciliśmy w domowe pielesze,zaproszeni jeszcze przez Mirosława Tomaszewskiego do udziału w XVI Rajdzie "Śladami Starej Baśni" z metą na Lednicy w dniu 31 maja 2008 roku
Druga wycieczka z cyklu „Poznajemy Gniezno z Przewodnikiem PTTK”
w sobotę, 8 marca 2008 r.
W dniu 8 marca 2008 roku odbyła się druga wycieczka słuchaczy- studentów Gnieźnieńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku z cyklu "Poznajemy Gniezno z Przewodnikiem PTTK" Leszkiem Waszakiem.
Tym razem pogoda nie przeszkodziła nam .W wycieczce wzięło udział 15 osób.A oto oni: Kosicka Krystyna, Brzezińska Lidia i Bogdan, Superczyńska Jadwiga,Czerniak Irena, Poczta Irena z mężem, Kowalska Elżbieta, Bigajczyk Maria, Kaczmarek Hanna z Mamą, Pindral Marian, Patryjas Łucja , Tomaszewski Mirosław.
Spotkaliśmy się o godzinie 10-tej,przy kościele św.Jana. Zwiedziaiśmy kościół słuchując przewodnika, który opowiedał nam o jego historii i przepięknym wnętrzu.
Potem przeszliśmy przez Dolinę Pojednania do kościola OO.Franciszkanów,gdzie poznaliśmy historię kościoła i klasztoru.
Wycieczkę zakończyliśmy w kościele św.Trójcy,który został odrestaurowany w 2002 roku.
Pierwsza wycieczka z cyklu „Poznajemy Gniezno z Przewodnikiem PTTK”
w sobotę, 1 marca 2008 r.
Przewodnikiem wycieczki był pan Leszek Waszak.
Wycieczka trwała 2,5 godziny. Zwiedziliśmy katedrę, podziemia i drzwi gnieźnieńskie.
Niestety pogoda pokrzyzowała trochę szyki i w zwiedzaniu wzięło udział tylko 7 najbardziej wytrwałych osób: Krystyna Głowska, Anna Kurzawska, Łucja Patryas, Marian Pindral, Aleksandra Przybylska, Krystyna Szlachcińska i Teresa Zięba.
VI Rajd Zimowy z metą w Niechanowie w dniu 23 lutego 2008 r.
W dniu 23.02.2008 zakończył się w Niechanowie VI Rajd Zimowy organizowany przez Zarząd Oddziału PTTK Ziemi Gnieźnieńskiej w Gnieźnie pod patronatem Wójta Gminy Niechanowo – Eugeniusza Zamiara. W organizacji rajdu pomogli: Starostwo Powiatowe w Gnieźnie, Gmina Niechanowo, Gnieźnieńska Kolejka Wąskotorowa, Ośrodek Szkolenia i Wychowania OHP w Ciechanowie.
Celem rajdu organizowanego w roku obchodów 75-lecia Oddziału PTTK w Gnieźnie było:
- zapoznanie uczestników rajdu z walorami, urokami Ziemi Gnieźnieńskiej w szacie zimowej,
- upowszechnianie turystyki wśród dzieci, młodzieży oraz starszych turystów, co się udało, bowiem w rajdzie uczestniczyło 34 studentów Gnieźnieńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Gniezna i z Inowrocławia,
- popularyzacja czynnych form wypoczynku.
W VI Rajdzie Zimowym uczestniczyło 430 – turystów z Gniezna, Inowrocławia, Śremu, Kiszkowa, Zdziechowy, Wrześni, Kiecka. Na czterech trasach, wytyczonych przez organizatorów, największą frekwencją cieszyły się trasy prowadzące z Gniezna:
(1) Gniezno - Las Miejski – Goczałkowo – Niechanowo
(2) Gniezno – Las Jelonek – Kędzierzyn – Niechanowo 10 km prowadzący Jerzy Wojciak
Były to trasy zadaniowe na których uczestnicy mieli do wykonania 8 zadań. (Np. odpowiedzi na szereg pytań z różnych dziedzin: sport, krajoznawcze, przyrodnicze, rozrywka, rozwiązania rebusów krzyżówki). Uczestniczyło na nich przeszło 290 turystów. Z trasy trzeciej, prowadzącej, z Witkowa dotarło na metę 10-ciu turystów, pozostała część turystów skorzystała z trasy (4), prowadzącej wokół Niechanowa przez Mikołajowie - Arcugowo o długości
Meta rajdu została zlokalizowana przy Pałacu w Niechanowie - Ośrodku Szkolenia Wychowania OHP. W ramach wpisowego uczestnicy rajdu otrzymali: znaczek rajdowy, punkty do OTP, stempel okolicznościowy, posiłek na mecie oraz prawo do udziału w konkursach: Bukiet Zimowy, Rzeźba, Wielobój Sprawnościowy, Ciekawostki, Zadaniowy, Krzyżówka. Zwycięzcami konkursów zostali:
Bukiet Zimowy
1. Szkoła Podstawowa nr 5 z Gniezna
2. Zespól Szkół Ekonomiczno-Odzieżowych z Gniezna
3. Zespól Szkól Ponadgimnazjalnych nr 2 z Gniezna
Rzeźba
1. Gnieźnieński Uniwersytet Trzeciego Wieku
2. 2.. Zespół Szkol Ekonomiczno-Odzieżowych Gniezno /Zobel, Kowalska/
3. Gimnazjum w Kiszkowie
Ciekawostki
1. Szkoła Podstawowa nr 5
Konkurs Zadaniowy
2. Szkoła Podstawowa nr 12 /klasa III a,d,e,/
3. Szkoła Podstawowa nr 12 - drużyna (5)
4. Warsztaty Terapii Zajęciowej Gniezno
Wielobój sprawnościowy
1. Dutko Dominika
2. Winiarski Mikołaj
3. Majchrzak Malwina
Krzyżówka
1. Leider Marta - Zespoł Szkół Ekonomiczno-Odzieżowych Gniezno
2. Sroczyński Dominik - Szkoła Podst. nr 2
3. Pawlak Maria Szkoła Podst. nr 2 z Gniezna
W wieloboju sprawnościowym uczestniczyło 86 turystów
VI Rajd Zimowy zakończył się o godz. 14.30 Wszystkim drużynom uczestniczącym w rajdzie wręczono Dyplomy Uczestnictwa a wyróżnionym nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Gnieźnie. Prezes Oddziału PTTK Ziemi Gnieźnieńskiej Krystian Grajczak wraz z Honorowym Członkiem PTTK Kazimierą Helmin wręczył zasłużonym dla turystyki nauczycielom Dyplomy Oddziału PTTK Ziemi Gnieźnieńskiej.
O godz.15.00 Gnieźnieńska Kolejka Wąskotorowa odwiozła zadowolonych turystów do Gniezna.
Komandorem VI Rajdu Zimowego był Mirosław Tomaszewski.
W organizacji rajdu pomagali: Zbigniew Zgorzelski - kierownik mety, Elżbieta Ewiak i Maria Wilkosz – prowadziły sekretariat, Kazimiera Hemin i Jan Sobański – weryfikacja OTP, Edward Polański, Henryk Michalak, Czesław Wilkosz, Walenty Kaźmierczak, Krystian Grajczak, Sławomir Skudzawski, Paweł Głowacki – prowadzący konkurencje sprawnościowe.
Koleżanki Anna Wierzbicka i Elżbieta Kistowska (autorka krzyżówki) odpowiedzialne za rozstrzygnięcie konkursów zadaniowych i krzyżówki. Pomysłodawcą i organizatorem tras zadaniowych był Michał Rosołek.
VII Rajd Niepodległości 11 listopada 2007 r.