Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu 2013/2014 Teologia 03.2014 r..
Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu 2013/2014 Edukacja Regionalna 03.2014.
W dniu 14 marca 2014 r. przedstawiciele zarządu GUTW : p.p.Lucyna Kurdykowska, Jerzy Witucki i Henryk Kwiatkowski uczestniczyli w otwarciu wystawy "Labor omnia vincit.Życie i dzieło Hipolita Cegielskiego w 200.rocznicę urodzin (1813-2013) w Kampusie PWSZ przy ul. Wrzesińskiej. Wystawa zapoczątkowała obchody święta PWSZ im. Hipolita Cegielskiego w Gnieźnie w roku jubileuszowym 10-lecia Uczelni. W czasie uroczystości zebrani poznali fakty z życia osobistego i zawodowego bohatera wystawy poparte eksponatami z Muzeum w Szreniawie.
Wystawę można zwiedzać do 25 kwietnia 2014 r. w Bibliotece PWSZ (Kampus Wrzesińska, bud. 5).
fot. za PWSZ
Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu 2013/2014 Szkoła Superbabć II 2014 r..
13 marzec 2014 r. to dobry i obiecujący wiele dzień dla gnieźnieńskich seniorów. To również zwieńczenie starań członków Zarządu GUTW poprzedniej kadencji, którzy ideę Kkarty Seniora sprowadzili do Gniezna.Tego dnia w sali sesyjnej Starostwa Powiatu Gnieźnieńskiego p.p.Senator RP Piotr Gruszczyński, Starosta Gnieźnieński Dariusz Pilak i wiceprezydent Miasta Gniezna Rafał Spachacz wręczyli przedstawicielom gnieźnieńskich senioralnych organizacji pozarządowych pierwsze Gnieźnieńskie Karty Seniora. GUTW reprezentowali: p.p.. Krystyna Szczudło, Lucyna Kurdykowska, Aleksandra Górna, Teresa Ryczkowska,Barbara Burzyńska, Henryk Leśny, Wojciech Cichy, Franciszek Kanke i Danuta Wiśniewska. Obecni na sptkaniu partnerzy Programu Gnieźnieńska Karta seniora: właściciele i przedstawiciele firm otrzymali karty z logo programu celem umieszczenia ich w miejscach widocznych. Warto dodać, że Karta przeznaczona jest dla wszystkich mieszkańców Powiatu, którzy ukończyli 60 lat.W bardzo sympatycznej atmosferze, pełnej miłych słów, emocji i uśmiechów spędziliśmy chwile w gronie seniorow i ich przyjaciół. Po wyjściu reprezentacja GUTW skierowała swoje kroki do restauracji 'Stara Kamienica", by sprawdzić, czy Karta już działa. Proszę Państwa, już działa.......
Danuta Wiśniewska
więcej więcej więcej więcej więcej
Z małym opóźnieniem ze względu na Święto Popielec świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Kobiet. Spełniło się życzenie członków sekcji Terapia ruchem reprezentowanych przez p. Czesławę Janowicz. - Kolegium Europejskie i zasiedliśmy do pięknie zastawionych stołów w restauracji w kampusie Kolegium Europejskiego. Uroczystość otworzył p.Henryk Leśny, starosta sekcji -wykłady ogólne. W spotkaniu uczestniczyło ok. 90 osób. Zebrani bawili się doskonale przy kawie i ciastku. O dania "duchowe" zatroszczyli się tradycyjnie nasi panowie: Wojciech Cichy, Franciszek Kanke i Zenon Stefański. W sukurs przybyły panie: nawiązując do Święta Kobiet p. teresa Ryczkowska recytowała wiersz p. Anny Smolenko. Były wiersze, były śpiewy, było gwarno i wesoło. Dużym zainteresowaniem cieszyła się też wystawa małych cudeniek wytworzonych ręcznie przez p. Lucynę Kurdykowską.
Bardzo dziękujemy wszystkim studentom-seniorom zaangażowanym w organizację imprezy.
D.W.
Zgodnie z założeniami Rządowego Programu Aktywizacj Społecznej Osób Starszych (ASOS) Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej przeznaczyło dla seniorów w Polsce 40 mln złotych na rok 2014. GUTW złożył swoja ofertę wybierając Priorytet I czyli edukację. Nad projektem pracowały następujące osoby:
- dr hab. Eliza Grzelak, prof.UAM
- dr Emilia Antczak, UAM
- dr Krzysztof Antczak, UAM
- dr Anna Sobczak, Uniwersytet Szczeciński
- Krystyna Szczudło, GUTW
- Aniela Pawłowska, GUTW
- Bogusława Olszewska, GUTW
- Teresa Ryczkowska, GUTW
- Maria Podstawska, GUTW
- Barbara Kiełpińska, GUTW
- Zbigniew Zgorzelski, GUTW
- Danuta Wiśniewska, GUTW
Projekt przeznaczony jest dla mieszkańców Gniezna, którzy ukończyli 60-y rok życia a więc nie tylko studentów GUTW.
Wystąpiliśmy o przyznanie nam blisko 70 tys. zł. Regulamin wymaga, aby beneficjent, czyli GUTW, przeznaczyl na realizację projektu środki własne t.j. 10% jego wartości. Ponieważ GUTW nie prowadzi działalności gospodarczej, nie jest dotowany ani utrzymywany ze środków samorządowych i utrzymuje się ze składek członkowskich, zadeklarowaliśmy pracę wolontariuszy- studentów naszego stowarzyszenia.
Autorzy proszą o trzymanie kciuków. Więcej informacji po 1.04.2014 r. czyli po ogłoszeniu wyników konkursu.
6 lutego 2014 r. Sąd Gospodarczy w Poznaniu wydał postanowienie o wpisaniu nowych czlonków Organów GUTW wybranych przez Ogólne Zgromadzenie Członków w dniu 13 listopada 2013 r. i zostali oni wpisani do Krajowego Rejestru Gospodarczego.
D.W.
Z ogromną przyjemnością i satysfakcją przekazuję Państwu ważną wiadomość o programie"GNIEŹNIEŃSKA KARTA SENIORA", który powstał z inicjatywy GUTW ale z ogromnym poparciem i zrozumieniem senatora RP p.Piotra Gruszczyńskiego, Starosty Gnieźnieńskiego p. Dariusz Pilaka i Prezydenta Miasta Gniezna p. Jacka Kowalskiego. Nad założeniami tego programu pracowali liderzy wielu gnieźnieńskich organizacji pozarządowych w szeregach ktorych sa seniorzy(60+). Do programu zgłosiło się już ok. 20 przedsiębiorców i firm, które będą honorowali Gnieźnieńską Kartę Seniora udzielając zniżek i rabatów.
Aby otrzymać Gnieźnieńską Kartę Seniora należy:
- pobrać Deklarację Uczestnika Programu ( Starostwo Powiatowe, biuro GUTW lub strona internetowa Starostwa)
- wypełnić ją
- dostarczyć do Starostwa do Wydziału Spraw Obywatelskich ( parter, korytarzem na prawo i zadzwonić domofonem)
- osoby, które już wypełniły deklarację i przekazały prezes Danucie Wiśniewskiej, muszą osobiście udać się do Starostwa (j.w.) i poinformować urzędnika, że deklaracja została już złożona - w dniu 11.03.2014 r.( to ważne). Odbiór Gnieźnieńskiej Karty Seniora potwierdza się podpisem.
więcej na stronie Starostwa- kliknij
Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu 2013/2014 Bezpieczny Senior - ćwiczenia praktyczne.
"Meksyk szlakiem konkwistadorów" to temat spotkania w Klubie Podróżnika w dniu 6.02.2014. Uczestnicy dowiedzieli się o współczesnym życiu Meksyku, jego przyrodzie i zabytkach. Jednak najciekawsza jest przeszłość dotycząca przedkolumbijskich cywilizacji - państwa Azteków i Majów. Pozostały po nich imponujące ruiny świątyń i pałaców oraz boisk do gry w piłkę pelote. W świątyniach składano krwawe ofiary z ludzi aby przebłagać boga deszczu w czasach suszy. Wierzono też, że trzeba złożyć ofiarę przy siewie kukurydzy i jej zbiorze. I składano ofiary dla słońca aby znów wzeszło. Aztekowie mieli dokładnie rozpisane, wg miesięcy, jakiego rodzaju ofiary należy złożyć. Hiszpanie położyli kres tym ofiarom, ale sami wymordowali jeszcze więcej Indian aby zabrać ich ziemie i bogactwa.
Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu 2013/2014 Klub Podróżnika 03.2014 r..
Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu 2013/2014 Świat bez tajemnic o2.2014.