• Newsletter Gazety Senior #37

    Newsletter Gazety Senior #37

    Najciekawsze treści z portalu gazetasenior.plNewsletter Gazety Senior #37

    Przygotowała Linda MatusRedaktor Naczelna Gazety Senior

    Dzień dobry Państwu,dziś garść informacji, jak przygotować się na sytuacje ekstremalne, kryzysowe i ostateczne. Ci, którzy uporządkowali najważniejsze życiowe sprawy, mówią, że czują w związku z tym większy spokój. Myślę, że to ważne, aby za życia, a najlepiej w sytuacji, gdy jesteśmy w pełni sił fizycznych i mentalnych, pochylić się nad sprawami, które nie pominą nikogo.Zebraliśmy wszystkie najważniejsze fakty, o których warto wiedzieć, zanim przystąpisz do spisania testamentu. Notariusze Izby Notarialnej we Wrocławiu krok po kroku wyjaśniają, jak prawidłowo sporządzić testament.Wskazują, co jest istotne dla jego ważności i co zrobić, by dokument nie został podważony. Dobrze też wiedzieć, czy w przyszłości będziemy mogli zmienić bądź odwołać swój testament. Podpowiadamy, jak napisać testament własnoręcznie w domu. Informujemy, ile kosztuje testament notarialny i gdzie przechowywać ten ważny dokument. Szczególnie polecam pytania i odpowiedzi, gdzie na historiach z życia wziętych dowiadujemy się, jak w prosty sposób zabezpieczyć siebie i swoich najbliższych.Cykl "Masz do tego PRAWO" gości na łamach "Gazety Senior" już kolejny rok i jest bardzo przydatny Czytelnikom.Klimat ulega drastycznej zmianie. Skutki tych zmian zaczynamy odczuwać na własnej skórze. Jak postępować podczas ekstremalnych zjawisk pogodowych? Instytut na rzecz Ekorozwoju wraz z Krajowym Instytutem Gospodarki Senioralnej w ramach projektu #klimaSENIORE przygotował materiały, co robić i czego nie robić podczas ekstremalnych zjawisk pogodowych.Kolejny Newsletter w środę 13 kwietnia br.

    Podoba Ci się ten newsletter? Podziel się nim ze swoimi znajomymi lub zachęć ich do zapisania się do Newslettera "Gazety Senior". Niech grono dobrze poinformowanych seniorów zwiększa się! Zapisy dla nowych czytelników Newslettera TUTAJ >>

  • 2021/2022 KLUB PODRÓŻNIKA 03.2022

    2021/2022  KLUB PODRÓŻNIKA 03.2022

    Nowa galeria 2021/2022 KLUB PODRÓŻNIKA 03.2022 została dodana do albumu fotograficznego

  • Gazeta Senior 04.2022r.

    Gazeta Senior 04.2022r.

    Przygotowała Linda Matus
    Redaktor Naczelna Gazety Senior

     

    Dzień dobry Państwu,
    wdarli się przebojem do serc jurorów i widzów trzeciej edycji "The Voice Senior". Mowa o kwartecie wokalnym "Lepiej późno niż wcale", który dotarł do finału popularnego show. Z autorami tego sukcesu rozmawiał Andrzej Wiśniewski. Nie lada gratka dla fanów jazzu i nie tylko. Co jeszcze w kwietniowym numerze "Gazety Senior"?

    Między innymi RODO. Odpowiedzi na pytanie, czy to ochrona, czy może manipulacja, poszukuje dociekliwy Andrzej Wasilewski.
    Za to Klaudia Latosik i Olga Żukowicz wyjaśniają – kiedy brak ochoty na seks to norma, a kiedy to już problem?
    Obok bieżących kwestii dot. 13. emerytury, przepisów i informacji na temat sanatorium z NFZ i sanatorium bez NFZ, sprawa, którą wszyscy żyjemy – Ukraina. Spośród wielu przykładów wybraliśmy tylko kilka, jak seniorzy pomagają Ukrainie. Wciąż jesteśmy solidarni, ale zmęczenie nas dopadnie, musimy być gotowi na kryzys, bo pomaganie to bieg na długim dystansie.

    Link do e-wydania Gazeta Senior kwiecień 04/2022.

    Przejdź do e-wydania


    Ciekawostki z obszaru zdrowie seniora. ZABIEG USUNIĘCIA ZAĆMY ze 100% refundacją NFZ w prywatnej placówce? Podpowiadamy, gdzie i jak się zgłosić. Wiosna poza domem na działce, spacerze, wycieczce. Warto mieć KIESZONKOWY CIŚNIENIOMIERZ, dzięki któremu pomiar ciśnienia poza domem nie będzie sprawiał problemów. Jaki model wybrać?

    Kule i laski sprawdzą się po urazach kończyn, przy problemach z utrzymaniem równowagi oraz schorzeniach urazowo-ortopedycznych. Ważne jest prawidłowe ich dobranie. A co nas zaskoczyło? Odkryliśmy, że laska inwalidzka nie musi być nudna! Dziś jej wzór bez trudu dopasujemy na każdą okazję i do wielu stylizacji.

    A jeśli chcecie się trochę rozerwać, polecam film pt. „Fabian albo świat schodzi na psy”. Reżyser odważnie eksperymentując ze stylem, stworzył intrygującą i niebezpiecznie aktualną opowieść o balansowaniu na granicy, której przekroczenie może mieć ogromne konsekwencje.

    A już w środę 6 kwietnia br. zapraszam do lektury kolejnego Newsletter'a.

     

    Podoba Ci się ten newsletter? Podziel się nim ze swoimi znajomymi lub zachęć ich do zapisania się do Newslettera "Gazety Senior". Niech grono dobrze poinformowanych seniorów zwiększa się! Zapisy dla nowych czytelników Newslettera TUTAJ >>

  • KLub Podróżnika 03.2022r.

    KLub Podróżnika 03.2022r.

    We wtorek 29.03.2022 r. odbył się pierwszy po długiej przerwie Klub Podróżnika w czasie którego odbyliśmy wirtualną podróż do Japonii. W czasie tej podróży poznawaliśmy ten daleki wspaniały kraj o zupełnie innej kulturze. Nasza podróż odbywała się luksusowymi expresowymi pociągami nazywanymi szinkansenami.

    Zwiedziliśmy Tokio, Kioto, Kamakurę, Inari, Narę, Hiroszimę i Nagasaki.

    Bardzo podobały nam się piękne buddyjskie świątynie i chramy szinto. Widzieliśmy w nich wiele dzieci ubranych w narodowe stroje z okazji Święta Dzieci. Podziwialiśmy wspaniałe ogrody otaczające świątynie, pałace i zamki w jesiennej szacie złotych liści miłorzębów i czerwonych liści klonów.

    Anna Lis

    Klub Podróżnika to zespół miłośników podróży, ciekawych  opowieści i pięknych zdjęć. W spotkaniu uczestniczyło 21 osób!!! To dobra wiadomość- wracamy do normalności

  • Nowy Biuletyn Ogólnopolskiej Federacji Stowarzyszeń UTW

    Nowy Biuletyn Ogólnopolskiej Federacji Stowarzyszeń UTW

    Biuletyn_UTW_-_Nr_33_1-2022_-_www.pdf


    Szanowni Państwo, Liderzy Uniwersytetów Trzeciego Wieku,

    przesyłamy Państwu kolejny numer Biuletynu Ogólnopolskiej Federacji Stowarzyszeń UTW (marzec 2022).

    W bieżącym wydaniu kontynuujemy m.in. temat dobrych praktyk UTW w okresie pandemii koronawirusa,

    a także zamieszczamy obszerny wywiad z  gościem specjalnym Larysą Żuchowską kierownik ds programów społecznych Adamed Pharma.

    Informujemy również o inicjatywach Federacji i jej członków związanych ze wsparciem seniorów w Ukrainie dotkniętych dramatem wojny.

    Zapraszamy do lektury i upowszechnienie biuletynu wśród seniorów - słuchaczy Uniwersytetów Trzeciego Wieku.

    Zachęcamy do odwiedzenia naszej strony internetowej www.federacjautw.pl oraz profilu na Facebooku.

    z pozdrowieniami,

    Zespół Federacji UTW

  • "Poznajemy gminy naszego powiatu"

    "Poznajemy gminy naszego powiatu"

    23.03.2022 r.

    W ramach "Edukacji Regionalnej" rozpoczynamy nowy cykl: Poznajemy gminy naszego powiatu wysłuchaliśmy wykladu znanego regionalisty p. Tadeusza Panowicza. Tym razem tematem Jego wystąpienia były dzieje gminy Łubowo.

    A początki sięgają IV w. p.n.e. - chodzi tu o grodzisko i cmentarzysko. Pierwsze zapiski datowane są na rok 1321. Do najciekawszych obiektów należą: kościół modrzewiowy z wieżą z dębiny, w którym jest ołtarz, krypty, a pod chórem belka pozostała po spaleniu kościoła przez Szwedów, kropielnica kamienna.

    XVII powstała linia dyliżansowa do Torunia , w 1872 pierwszy pociąg przejechał przez Łubowo a w 1911 za budowano dworzec w 1935 powstał gmina.

    Otrzymaliśmy wspaniałe upominki- publikację  ze wspaniałymi przepisami kulinarnymi na potrawy z "pyr" pełną anegdot oczywiście w gwarze poznańskiej.

    Zapoznaliśmy sie tez z publikacją dot. dziejów i terażniejszości gminy Łubowo.

    Umówieni na następne spotkanie dot. gminy Witkowo będziemy organizować wyjazdy do pozostałych gmin gnieźnieńskiego powiatu a jest ich 9.

  • Nordic Walking w Parku Miejskim

    Nordic Walking w Parku Miejskim

    29.03.2022r.

  • Biblioteka gnieźnieńska poleca.....

    Biblioteka gnieźnieńska poleca.....

    Klub “Tea Time” – rozmówki w języku angielskim

    Na te spotkania, które na stałe dołączą do bibliotecznej oferty – miejska książnica zaprasza raz w miesiącu do Czytelni Biblioteki Głównej, przy ul. Mieszka I 16. Można będzie odświeżyć lub poprawić swoje umiejętności komunikacji w języku angielskim. Organizatorzy liczą szczególnie na tych, którzy kiedyś biegle posługiwali się angielskim w mowie, a teraz nie mają zbyt wiele okazji do jego wykorzystania. Zresztą mile widziani będą wszyscy, którzy mają chęć poświęcić kilka kwadransów na popołudniową konwersację w obcym języku. Angielskim zwyczajem popołudniowych herbatek spotkania klubu zaczynać się będą o godz. 17.00. Pierwsze – w środę 23 marca.

    Szczegóły – Biblioteka Główna, ul. Mieszka I 16, tel. 61 426 18 44.

     

    za BPMG

  • Newsletter Gazety Senior #35 Jedziemy do sanatorium na NFZ lub prywatnie, pakujemy walizkę [AKTUALNE INFO, STAWKI, CENY 2022]

    Newsletter Gazety Senior #35 Jedziemy do sanatorium na NFZ lub prywatnie, pakujemy walizkę [AKTUALNE INFO, STAWKI, CENY 2022]

    Najciekawsze treści z portalu gazetasenior.plNewsletter Gazety Senior #35

    Przygotowała Linda MatusRedaktor Naczelna Gazety Senior

     

    Dzień dobry Państwu,w powietrzu czuć wiosnę, słońce przyjemnie nastraja, pogoda zachęca do wyjścia z domu – a każdy pozytywny aspekt rzeczywistości jest na wagę złota. Postanowiłam dziś zająć się zdrowiem seniora. Zapraszam do artykułów, które na GazetaSenior.pl są czytane wyjątkowo ochoczo – dotyczą one sanatorium. Wszystkie aktualne informacje w jednym miejscu bez wyskakujących reklam. Tylko tyle i aż tyle.Czekasz na WYJAZD DO SANATORIUM w 2022 na NFZ? Dopiero starasz się o skierowanie na leczenie w uzdrowisku? Może po Covid-19 szukasz rehabilitacji w sanatorium? Poznaj nowe zasady i wymogi dotyczące wyjazdu do sanatorium z NFZ. Sprawdź kolejkę oczekujących. Dowiedź się, o czym jeszcze musisz wiedzieć, jeśli chcesz jechać do sanatorium z NFZ w 2022?Ile kosztuje "darmowe" sanatorium na NFZ? Sprawdź aktualne stawki i zapowiedzianą kolejną podwyżkę. Od kwietnia br. będzie drożej!Czas oczekiwania na sanatorium na NFZ w 2022 r. to minimum 2,5 roku. Nie każdy ma tyle czasu. Chcesz podreperować zdrowie prywatnie w sanatorium? Podpowiadamy, jak to zrobić skutecznie i ile to kosztuje w 2022 r.Spakowanie walizki do sanatorium to duże wyzwanie, szczególnie gdy jedziemy po raz pierwszy, a nasz turnus trwa aż trzy tygodnie. Co zabrać, jak się spakować, aby wziąć wszystkie niezbędne rzeczy? Kompleksowy poradnik i szczegółowa [LISTA DO POBRANIA].Na zakończenie książka – “Walka o oddech” – napisana przez lekarza walczącego z koronawirusem od pierwszego dnia epidemii. Tomasz Rezydent zaprasza czytelnika na dyżur na jednym z najcięższych oddziałów covidowych w Polsce. To wstrząsająca relacja z pierwszej linii frontu walki z chorobą, która wciąż najbardziej zagraża seniorom z wielochorobowością. Gorąco polecam, bo koronawirus nie znikną i pozostanie z nami na zawsze. Już w środę 30 marca br. Zapraszam do lektury drukowanego numeru Gazety Senior, w którym znajdziecie m.in. oferty sanatoriów i ośrodków dla podreperowania zdrowia.Wciąż chętnie czytane na GazetaSenior.pl: Wyszukiwarka Bezpłatnych Leków 75+.

     

    Podoba Ci się ten newsletter? Podziel się nim ze swoimi znajomymi lub zachęć ich do zapisania się do Newslettera "Gazety Senior". Niech grono dobrze poinformowanych seniorów zwiększa się! Zapisy dla nowych czytelników Newslettera TUTAJ >>

  • Wyniki badania potrzeb osób starszych w mieście Gnieźnie

    Wyniki badania potrzeb osób starszych w mieście Gnieźnie
  • Newsletter Gazety Senior #34 Rząd robi podatkowy wyjątek dla emerytów. Trzynasta emerytura a Polski Ład [SZCZEGÓŁY]

    Newsletter Gazety Senior #34 Rząd robi podatkowy wyjątek dla emerytów. Trzynasta emerytura a Polski Ład [SZCZEGÓŁY]

     

    Przygotowała Linda Matus
    Redaktor Naczelna Gazety Senior

    Dzień dobry Państwu,
    inflacja w lutym rok do roku wyniosła 8,5 proc. Co gorsza, to dopiero zapowiedź podwyżek w obliczu gęstniejącej sytuacji geopolitycznej. Tymczasem seniorzy czekają na 13. emerytury, które do większości popłyną z kwietniową wypłatą. Jak pisaliśmy w "Gazecie Senior" 13. emerytura w 2022 r. dla niektórych seniorów byłaby niższa niż w 2021 r., co wynika wprost z przepisów Polskiego Ładu. Natomiast rząd kolejny raz sięga po nadzwyczajne przepisy i w drodze wyjątku emeryci nie zapłacą w tym roku podatku od 13 emerytury. Szczegóły rozwiązania i kwoty podajemy TUTAJ. Prościej byłoby zawiesić Polski Ład i zostawić tylko wyższą kwotę wolną od podatku. A tak wszystko trzeba łatać doraźnymi decyzjami w obawie przed gniewem suwerena.

    Wojna przykryła wiele tematów, ale niezależne instytucje i media nadal wykonują swoje zadania i patrzą władzy na ręce. NIK wziął pod lupę program Senior+. Opisaliśmy prostym językiem wnioski z raportu pokontrolnego. Podsumowując, pomysł dobry, gorzej z jego realizacją. Polecam lekturę.

    Piszemy te maile, zaglądamy na strony internetowe tu i tam, a wielu seniorów nawet jeszcze nie wyruszyło w podróż do świata Internetu. Dlaczego głodni życia obawiają się cyfrowego świata? O cyfrowych strachach opowiada nam Cyfrowa Ambasadorka 60Plus. Warto wiedzieć i rozumieć.

    A w KINIE DLA SENIORA „Historia mojej żony” olśniewający melodramat pełen niespodziewanych zwrotów uczuć i akcji. Zobacz zwiastun VIDEO na GazetaSenior.pl

    Wciąż chętnie czytane na GazetaSenior.pl: Wyszukiwarka darmowych Leków 75+, Opaska Życia dla Seniora

    A już w środę 23 marca br. zapraszam do lektury kolejnego Newsletter'a.

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

    Podoba Ci się ten newsletter? Podziel się nim ze swoimi znajomymi lub zachęć ich do zapisania się do Newslettera "Gazety Senior". Niech grono dobrze poinformowanych seniorów zwiększa się! Zapisy dla nowych czytelników Newslettera TUTAJ >>

     

     

     

  • Wystawa "Gnieźnieńskie retrospekcje. Gnezno wczoraj i dziś" w mediach

    Wystawa "Gnieźnieńskie retrospekcje. Gnezno wczoraj i dziś" w mediach
  • 2020/2021 Wystawa"Gnieźnieńskie retrospekcje. Gniezno wczoraj i dziś"

    2020/2021 Wystawa"Gnieźnieńskie retrospekcje. Gniezno wczoraj i dziś"

    Nowa galeria Wystawa"Gnieźnieńskie retrospekcje. Gniezno wczoraj i dziś. została dodana do albumu fotograficznego

  • "Gnieźnieńskie retrospekcje. Gniezno wczoraj i dziś

    "Gnieźnieńskie retrospekcje. Gniezno wczoraj i dziś

    11.03.2022

    Wielu członków GUTW przyjęło zaproszenie i przybyło na otwarcie wystawy, która powstała w ramach projektu realizowanego przez p. dr Sylwię Szykowną i jej studentów IKE UAM wraz ze słuchaczami naszego Uniwersytetu. Spośród wielu nadesłanych fotografii przez członków GUTW ale i propozycji młodszych uczestników  na wystawę zakwalifikowano kilkanaście. Przy wyborze pracowało wiele osób w tym znany gnieźnieński fotograf p. Andrzej Andrzejewski i znany dziennikarz p. Rafał Wichniewicz. Studenci Instytutu wyszukiwali uwiecznione na "dawnych" zdjęciach fragmenty na ulicach Gniezna a efekty mogliśmy dziś zobaczyć na wystawie. Innym elementem projektu były wywiady przeprowadzane z właścicielami zdjęć zakwalifikowanych na wystawę. GUTW jest reprezentowany przez p.p. Teresę Kurzeję, Danutę Wiśniewską i Zygmunta Binieckiego. Następna wartość projektu to mapa dźwiękowa naszego miasta. Na zakończenie każdy chętny mógł uczestniczyć we wspólnym malowaniu na planszy różnych elementów miasta. Zabawa była przednia.

    Na czerwiec zaplanowana jest aukcja prezentowanych zdjęć a zebrane środki będą przeznaczone na pomoc dla Ukrainy.

    Bardzo miło spędziliśmy dziś czas w Instytucie rozpoczynając zajęcia w roku 2021/2022. Po raz pierwszy w miesiącu marcu ale cóż......

    Do zobaczenia na wykładach i innych wspólnych spotkaniach.

    za gniezno24                                                          za nasze.miastogniezno

  • Zaproszenie

    Zaproszenie

    Gnieźnieńskie retrospekcje. Gniezno wczoraj i dziś.

    Zaproszenie-wystawa(1).docx

    W najbliższy piątek, tj. 11.03.22 o godzinie 10.00, w holu przy auli Instytutu Kultury Europejskiej UAM odbędzie się finał projektu popularnonaukowego „Gnieźnieńskie retrospekcje. Gniezno wczoraj i dziś”. W trakcie wystawy oprócz zdjęć dawnego i teraźniejszego Gniezna będzie można usłyszeć zebrane dźwięki miasta. Ponadto zostaną zaprezentowane wywiady z mieszkańcami i mieszkankami Gniezna, którzy podzielą się swoimi wspomnieniami i przeżyciami związanymi z miastem. Uczestnicy wydarzenia będą mogli także wziąć udział w warsztacie plastycznym dotyczącym przyszłości Gniezna, który będzie ostatnim punktem spotkania.

    Projekt „Gnieźnieńskie retrospekcje. Gniezno wczoraj i dziś” miał na celu poszerzenie wiedzy na temat historii Gniezna oraz dokonujących się przemian architektonicznych. W znaczącym stopniu wpłynął na pełniejszą integrację międzypokoleniową, wzmacniając poczucie tożsamości lokalnej osób zaangażowanych w jego realizację.

    Realizatorami projektu są Studentki i Studenci III roku komunikacji europejskiej, III roku projektowania kultury oraz Słuchaczki i Słuchacze Gnieźnieńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, którzy pracowali pod czujnym okiem dr Sylwii Szykownej oraz Prezeski Gnieźnieńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku Danuty Wiśniewskiej. Projekt został objęty Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Gniezna, Pana Tomasza Budasza. Otrzymał także dofinansowanie w ramach konkursu Kowadło 2.0.

    Wydarzenie to będzie również okazją do ogłoszenia otwarcia , wznowienia działalności edukacyjnej, kulturalnej, profilaktycznej i turystycznej Gnieźnieńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Sytuacja pandemiczna i związane z nią obostrzenia obligujące do społecznej solidarności w zakresie ograniczenia nadmiernego gromadzenia się nie pozwoliły na wiele aktywności.

     

    Zaproszenie-wystawa.docx  

  • IKE UAM z Ukrainą....

    IKE UAM  z Ukrainą....

    IKE z Ukrainą!

    26 lutego 2022 przez admin

    Szanowni Państwo,

    W związku z sytuacją na Ukrainie uruchamiamy zbiórkę najbardziej potrzebnych rzeczy:

    – jedzenia o długiej przydatności do spożycia,

    – środków pielęgnacyjnych i higienicznych,

    – środków myjących do ciała,

    – szczoteczek do zębów,

    – past do zębów.

    Bardzo prosimy o pomoc.

    Dary można przywozić do budynku dydaktycznego IKE. Magazyn działa przy portierni.

  • Pomoc dla Ukrainy w Gnieźnie

    Pomoc dla Ukrainy w Gnieźnie

    Pomoc dla Ukrainy - za Urząd Miejski    kliknij

    Gnieźnieński Uniwersytet Trzeciego Wieku będzie wspierał już od przyszłego tygodnia działania Instytutu Kultury Europejskiej UAM kierowane dla uchodzców z Ukrainy, którzy mieszkają na terenie kampusu IKE.

    Mamy również kontakty meilowe za pośrednictwem Ogólnopolskiej Federacji Uniwersytetów Trzeciego Wieku z przedstawicielami polskich UTW na Ukrainie.

  • KIGS Partnerem Programu społeczno-rozwojowego Fundacji PFR "Akademia Rozwoju"

    KIGS Partnerem Programu społeczno-rozwojowego Fundacji PFR "Akademia Rozwoju"

    Szanowni Państwo,

     

    miło nam poinformować, że zostaliśmy Partnerem Programu społeczno-rozwojowego Fundacji PFR „Akademia Rozwoju”. Jest to inicjatywa przygotowana specjalnie dla kobiet w każdym wieku, które chciałyby realizować swoje plany i marzenia. Dzięki udziałowi w Programie, każda uczestniczka może całkowicie bezpłatnie wziąć udział w szkoleniach realizowanych zdalnie, uczestniczyć w spotkaniach z ekspertkami rynku pracy, mentorkami, które opowiedzą, między innymi o tym jak znaleźć swoje mocne strony i mówić o swoich sukcesach i talentach.

    Program „Akademia Rozwoju” został przygotowany w ten sposób, aby każda uczestniczka mogła wziąć w nim udział i zdobyć nowe kompetencje i umiejętności w zakresie wykorzystania nowych technologii w swoich codziennych działaniach społecznych i zawodowych. Na szkoleniach, prowadzonych w małych grupach, w miłej atmosferze, wspólnie z edukatorem, uczestniczki dowiadują się jak tworzyć i edytować samodzielnie strony internetowe, jak rozpocząć działalność gospodarczą oraz czym jest myślenie projektowe i jak je wykorzystać w swoich projektach.

     

    Po ukończeniu kursu, uczestniczka otrzymuje Certyfikat potwierdzający uczestnictwo w Programie.

     

    Aby wziąć udział w „Akademii Rozwoju” należy:

    - wypełnić formularz zgłoszeniowy znajdujący się na stronie: Akademia Rozwoju Fundacji PFR (akademiafundacjipfr.pl)

    - zalogować się na swoje konto używając hasła, które zarejestrowana każda osoba trzyma na maila podanego w trakcie rejestracji

    - wybrać terminy warsztatów dostępne w zakładce „Kalendarz warsztatów” i zapisać się na nie.

    Warto realizować swoje plany i nowe projekty niezależnie od wieku i poszerzać swoją wiedzę.

    Więcej informacji o „Akademii Rozwoju” Znajduje się na stronie: www.fundacjapfr.pl/akademia_rozwoju

     

    Serdecznie zachęcamy do udziału w Programie!

  • Przygotowania do rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski 2022

    Przygotowania do rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski 2022

    Dzień dobry,

    SKM_C258_(222030115030.pdf

    W załączeniu kieruje do Państwa pismo od Prezydenta Miasta Gniezna, dotyczące współpracy przy okazji realizacji lokalnych działań w ramach rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski. Mam świadomość, że część z Państwa jest obecnie pochłonięta myślami i działaniami dotyczącymi wsparcia naszych sąsiadów. Mam również świadomość, że realizują Państwo swoje statutowe zadania i projekty. Zapewne część z Państwa może zadać pytanie – co my mamy wspólnego z rowerową rywalizacją?

    Pozwolę sobie zwrócić uwagę, że poza aspektem sportowym, powyższy projekt wiąże się także z rekreacją, działaniami mającymi na celu propagowanie ekologii i relacji społecznych. Opracowując program tegorocznej edycji myślimy również o koncercie muzyków poruszających się m.in. na rowerach. Poza tym rower staje się z roku na rok coraz bardziej popularnym środkiem transportu, który towarzyszy wielu z nas.

    Dla mnie jako koordynatora lokalnego PRSP najistotniejszym celem realizacji tego projektu, jest popularyzacja roweru jako codziennego środka transportu. Mam również świadomość, że wielu uczestników bierze udział w projekcie ze względu na rywalizację i chęć pokonywania własnych granic.

    Mam nadzieję, że skierowane do Państwa zaproszenie spotka się z uznaniem i wypracowaniem pomysłów, które realizując wspólnie wpłyną nie tylko na aspekt rywalizacji w ramach PRSP.


    Dobrego dnia,

    Szymon Drzewiecki

    Inspektor

    tel.   61 426 04 34

    Urząd Miejski

    ul. Lecha 6, 62-200 Gniezno

  • Posiedzenie Zarządu GUTW

    Posiedzenie Zarządu GUTW

    Zarząd GUTW w nowym składzie, zatwierdzonym przez KRS obradował w dniu 24.02.2022. Zebrani: Danuta Wiśniewska prezes Zarządu, Marian Rejdukowski wiceprezes Zarządu, Wanda Wierzbińska sekretarz Zarządu, Maria Graczyk skarbnik Zarządu i Witold Gądek członek Zarządu wnikliwie omówili m.innymi:

    - realizację projektu w partnerstwie z IKE UAM Gnieźnieńskie retrospekcje. Gniezno wczoraj i dziś. Otwarcie wystawy w dniu 11.03.2022 godz. 10.00 w IKE UAM- zapraszamy. W projekcie uczestniczą p.p. Teresa Kurzeja, Zygmunt Biniecki i Danuta Wiśniewska

    -szkolenie Akademia Lidera Senioralnych Organizacji Pozarządowych - będą uczestniczyły 2 osoby

    - przeprowadzone konsultacje Projektu Polityki Senioralnej Miasta Gniezna na lata 2022-2025

    - omówienie możliwości przystąpienia do konkursu ogłoszonego  przez Minister Rodziny i Polityki Społecznej w ramach Programu wieloletniego na rzecz Osób Starszych "Aktywni+" na lata 2021–2025, edycja 2022.

    - zapoznanie się z ofertą stowarzyszenia " mali bracia Ubogich" dotyczącą propagowania idei wolontariatu w/w stowarzyszenia na terenie Gniezna

    -przygotowania do wznowienia działalności edukacyjnej, kulturalnej, profilaktycznej i turystycznej GUTW od połowy marca 2022r., jeśli sytuacja pandemiczna w kraju nie pogorszy się - podjęcie Uchwały Zarządu w tym temacie.

    - Zarząd podjął również uchwałę o przekazaniu środków , które na końcu roku 2021 były na koncie GUTW, na cele statutowe do wykorzystania w roku 2022.

    Na bieżąco będziemy informować P.P. studentów GUTW o planie zajęć.

strona:

Aktualności

Kontakt

  • GNIEŹNIEŃSKI UNIWERSYTET TRZECIEGO WIEKU
    Gnieźnieński Uniwersytet Trzeciego Wieku
    62-200 Gniezno
    ul. Kostrzewskiego 5-7
    Budynek Instytutu Kultury Europejskiej UAM.
    p.2.22 II ptr

    nr konta bankowego 32 1020 4115 0000 9102 0068 8150
    nr KRS KRS 0000280454
    NIP 784 239 35 93
  • tel.kom. 694 220 545 czynny pn-pt w godz 10.00 - 17.00.

    pokój 2.22 ( II piętro) Instytut Kultury Europejskiej UAM

Galeria zdjęć