• Kwietniowy numer Gazety Senior. Sanatorium, casting i historia pary – Iwony i Gerarda z Sanatorium Miłości

    Kwietniowy numer Gazety Senior. Sanatorium, casting i historia pary – Iwony i Gerarda z Sanatorium Miłości

    Wiosna pełna inspiracji! Otwarcie sanatoriów, casting do kolejnej edycji programu “Sanatorium miłości” i historia pary – Iwony i Gerarda, która spotkała się dzięki programowi. Para dziś prowadzi swój kanał na Facebooku Emeryci NIEemeryci, gdzie dzieli się swymi radościami i motywuje do kreatywnego spędzania czasu innych seniorów.Na prośbę czytelników artykuł na temat obostrzeń i zmian dot. wznowionych wyjazdów do sanatorium. Wszystko, co musisz wiedzieć, oczekując na sanatorium w 2021 r. Co jeszcze w numerze? Sprawdź teraz!

    Link do numeru kwiecień (04/2021) Gazety Senior

    Poniżej tematy wybrane specjalnie dla Ciebie! Jeszcze więcej aktualnych informacji znajdziesz na GazetaSenior.plSeniorze, dzieci Bohaterów potrzebują pomocy. Poznaj historie podopiecznych Fundacji Dorastaj z Nami. Drogi Emerycie, mimo że rozlicza Cię ZUS, to również możesz przekazać dzieciom Bohaterów 1% swojego podatku. To nic nie kosztuje, a może uczynić wiele dobrego dla innych! Twoją darowiznę Fundacja przeznaczy na terapię psychologiczną i edukację dzieci, które straciły rodzica na służbie. Jak to zrobić? To proste, a Instrukcja krok po kroku TUTAJ Ci, którzy musieli opuścić te tereny, wracają tam niczym do swoich małych ojczyzn. Inni jadą tam, chcąc poczuć magiczny klimat dawnej wielokulturowości tej krainy. O kulisach powstawania najnowszego albumu “KRESY. Śladami wielkich Polaków” Wydawnictwo Jedność opowiadają sami autorzy Mirek i Magda Osip-Pokrywka. Sprawdź TUTAJ!Zdrowie Seniora Szczepienie przeciw COVID-19! Rusza rejestracja dla kolejnych roczników, łącznie z 1961. Starsi również wciąż mogą się zapisywać. Sprawdź, jak to zrobić! Uwaga, nowy numer telefonu do zgłoszeń przez SMS. Szczegóły pod linkiem TUTAJNie masz Internetowego Konta Pacjenta, nie dostaniesz recepty na bezpłatne leki od lekarza specjalisty! Więcej na ten temat w aktualnym wydaniu drukowanym Gazety Senior oraz w tym artykule na stronie GazetaSenior.pl

    Jeszcze więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej GazetaSenior.plRedakcja Gazety Senior życzy miłej lektury i dużo zdrowia.

    Udanego dnia Linda Matus Redaktor Naczelna "Gazety Senior"

  • "Do góry nogami" - dziś FB Stary Ratusz Gniezno

    "Do góry nogami" - dziś FB Stary Ratusz Gniezno

    Zapraszam na audycję poświęconą aktywności gnieźnieńskich Seniorów w kulturze. Godz. 20.00.

    Audycja na żywo z udziałem pełnomocnika Prezydenta d/s Seniorów i Rodziny p. Oliwii Komorowskiej, p. Agnieszki Słomian, znanej nam z dzialalnoiści na rzecz Seniorów bibliotekarki gnieźnieńskiej i Danuty Wisniewskiej, Prezeski Zarządu GUTW i członkiini Miejskiej Rady Seniorów.

  • Bezpłatna Fizjoterapia Domowa

    Informacja do przesłania / udostępnienia:

     

     

    Szanowni Państwo, jeżeli potrzebujecie fizjoterapii / rehabilitacji, lub macie kogoś kto potrzebuje - Zapisujcie się / Zapraszamy, Wielkopolskie Centrum Fizjoterapii zaprasza na:

    • BEZPŁATNA Fizjoterapia Domowaw domu u pacjenta !, finansowana przez NFZ - potrzebne jest skierowanie od lekarza rodzinnego lub innego specjalisty. Pacjenci ze znacznym stopniem niepełnosprawności - przyjmowani są bez kolejki !. Zabiegi realizujemy w Poznaniu i powiecie poznańskim, Kórniku, Swarzędzu, Śremie i powiecie śremskim, Wrześni i powiecie wrzesińskim, Koninie i powiecie konińskim, Gnieźnie i powiecie gnieźnieńskim, Słupcy i powiecie słupeckim, Środzie Wielkopolskiej i powiecie średzkim, Miłosławiu, Grodzisku Wielkopolskim i powiecie grodziskim,
      Dodatkowo dla pacjentów ze Znacznym stopniem niepełnosprawności, realizujemy zabiegi - w Lesznie i powiecie leszczyńskim, Kole i powiecie kolskim, Nowym Tomyślu i powiecie nowotomyskim, Obornikach i powiecie obornickim). 
      Dostępną mamy również Fizjoterapię Domową Prywatną (bez skierowania).         

                 Zapisy: Fizjoterapia Domowa: tel. 512 046 048,  

     

     

    Dodatkowo w Ambulatorium w Poznaniu, na ul. Łomżyńska 1, można skorzystać z:

    • BEZPŁATNA Fizjoterapia Ambulatoryjna, finansowana przez NFZ - potrzebne jest skierowanie od lekarza rodzinnego lub innego specjalisty, Pacjenci ze znacznym stopniem niepełnosprawności - przyjmowani są bez kolejki !.  Dostępną mamy również Fizjoterapię Ambulatoryjną Prywatną (bez skierowania),  
    • BEZPŁATNA Fizjoterapia Ambulatoryjna, finansowana przez UE - potrzebne jest skierowanie od lekarza rodzinnego lub innego specjalisty. Dla kobiet w wieku 50-59 lat, mężczyzn w wieku 50-64 lata, aktywnych zawodowo tj. osoby pracujące, lub pozostające bez zatrudnienia lecz poszukujące pracy i zainteresowane jej podjęciem,
    • BEZPŁATNA Fizjoterapia Ambulatoryjna, Bez skierowania ! Bez kolejki ! - dla osób z lekkim i umiarkowanym stopniem niepełnosprawności,  finansowana przez NFZ.  

    Wszystkie szczegóły, dla kogo są skierowane poszczególne usługi i potrzebne dane kontaktowe - jak się zapisać, znajdziecie Państwo w ofertach w załączniku, oraz na naszej stronie internetowej: https://wielkopolskiecentrumfizjoterapii.pl/

     

    Zapraszamy też do Polubienia nas na Facebooku, gdzie publikujemy bieżące informacje: https://www.facebook.com/WielkopolskieCentrumFizjoterapii

    Kontakt: Wielkopolskie Centrum Fizjoterapii ,  Fizjoterapia Domowa: tel. 512 046 048, Fizjoterapia Ambulatoryjna: tel. 692 750 222,

     

    Zapraszamy, do zobaczenia :)

    Wielkopolskie Centrum Fizjoterapii

    https://wielkopolskiecentrumfizjoterapii.pl/

     

    Ania LeszyńskaManager

    tel +48 515806094 / e-mail: a.leszynska@wcf.com.pl

  • Zdrowie seniorów w czasie pandemii

    Zdrowie seniorów w czasie pandemii

    Dzień dobry,

    przesyłamy ponizej  prośbę o wypełnienie  ankiety anonimowej

    z pozdrowieniami

    Zespół Federacji UTW

     

    Szanowni Państwo!W reakcji na niepokojące doniesienia medialne i skargi napływające do Biura Rzecznika Praw Obywatelskich w sprawie organizacji szczepień przeciw COVID 19 dla seniorów, Wyższa Szkoła Humanitas i Komisja Ekspertów ds. Osób Starszych przy Rzeczniku Praw Obywatelskich zwracają się do Państwa z prośbą o wypełnienie anonimowej ankiety online >>Będziemy wdzięczni za czas poświęcony przez Państwa na jej wypełnienie, ponieważ uzyskane dzięki Państwu informacje pozwolą nam na ocenę, jak w warunkach pandemii realizowane jest prawo osób starszych (szczególnie w wieku 70 lat i więcej) do ochrony zdrowia pod względem dostępności szczepień przeciw COVID 19.Termin nadsyłania ankiet mija 31 marca 2021 r.Pięknie dziękujemy.

  • Spieszmy się kochać ludzi...

    Spieszmy się kochać ludzi...

    W ostatnim czasie odeszli z naszego grona byli członkowie GUTW: Krystyna Rybacka - członek Zarządu, Albin Józefów, Jerzy Nadoliński.

    Cześć Ich Pamięci

  • Oszust udający elektryka okradł seniorkę z Gniezna

    Oszust udający elektryka okradł seniorkę z Gniezna
  • Rozliczenie PIT przez Seniora

    Rozliczenie PIT przez Seniora

    Wszystkich emerytów, którzy mają pytania lub wątpliwości związane z tegorocznym PIT-em, Urząd Skarbowy w Gnieźnie zaprasza do skorzystania ze specjalnej infolinii dla seniorów.

    W tym tygodniu wielkopolskie urzędy skarbowe uruchomią numery telefonów dedykowane wszystkim osobom starszym, które chcą uzyskać informację na temat rozliczenia swojego PIT. Urząd Skarbowy w Gnieźnie zaprasza do kontaktu pod numerem: 784943706. 

    Ponadto Urząd Skarbowy w Gnieźnie przypomina o zmianach w PIT emerytów i rencistów. W tym roku wszyscy seniorzy, którym z rozliczenia podatku za 2020 r. wynika nadpłata, nie zostaną już – tak jak do tej pory – rozliczeni przez ZUS. Zamiast PIT-40A takie osoby otrzymają w tym roku PIT-11A.

    W takiej sytuacji można:

    • nic nie robić do 30 kwietnia - wtedy urząd skarbowy zaakceptuje zeznanie PIT-37 za 2020 r. automatycznie wygenerowane w usłudze Twój e-PIT, albo
    • złożyć samodzielnie zeznanie roczne (jeśli chcemy skorzystać z ulg i odliczeń lub przekazać 1% podatku innej organizacji niż wskazana w ubiegłych latach).

    1% podatku będzie w tym roku automatycznie przekazany wcześniej wybranej organizacji. Jeśli jednak senior chciałby zmienić swój ubiegłoroczny wybór:

    • w przypadku gdy otrzymał PIT-11A – będzie musiał wypełnić i wysłać do urzędu skarbowego zeznanie PIT-37,
    • w przypadku gdy otrzymał w tym roku PIT-40A – podobnie jak w ubiegłych latach, może skorzystać z formularza PIT-OP lub złożyć deklarację PIT-37.

     

    za gniezno24

  • Alzheimer, demencja, udary....

    Alzheimer, demencja, udary....

    - walcz z chorobą,obniż ryzyko zachorowania

     Skorzystaj z wytycznych lekarzy, którzy radzą jak przeciwdziałać degeneracji mózgu! 

     

    NOTORYCZNE UCZUCIE ROZKOJARZENIA.

     Zahamuj obumieranie szarych komórek – nawet o 71,2%

     Uniknij groźnych powikłań (udarów, miażdżycy mózgu), którym towarzyszy demencja

     Popraw pamięć i zapomnij o przewlekłej senność, która dopada osoby po 55 roku życia!

     Odbierz 50 strony rekomendacji od lekarzy!

     Dowiedz się, jak walczyć ze schorzeniami mózgu i układu nerwowego, zachowując sprawny umysł i ciało nawet w wieku senioralnym.  

     

    KLIKNIJ I ODBIERZ »

     

  • 13 i 14. emerytura, podwyżki w sanatoriach i wiele dobrych PREMIER od GazetaSenior.pl

    13 i 14. emerytura, podwyżki w sanatoriach i wiele dobrych PREMIER od GazetaSenior.pl

    Szanowni Państwo, marzec to czas wielu ważnych informacji dla seniorów. Od waloryzacji emerytur, wznowienia działalności sanatoriów - po ich zamknięciu z powodu lockdawn'u, przez zapowiedzi podwyżek opłat za pobyt w uzdrowisku, aż po 13. 14. emeryturę. W marcu wystartował konkurs Seniorzy w Akcji, to już 14. edycja wydarzenia i 15 000 do wzięcia na działania dla seniorów. Marzec to również mnóstwo doskonałych premier książkowych. Dobra lektura przyda się na pierwszych wiosennych wycieczkach. Marzec to także nowa lista leków 75+. Znowu sporo się dzieje, dlatego ta wiadomość jest trochę dłuższa niż zwykle. Budzimy się do życia. Poniżej tematy wybrane specjalnie dla Państwa, będę wdzięczna za rozpowszechnienie tej wiadomości. Jeszcze więcej aktualnych informacji znajdą Państwo na GazetaSenior.pl Udanego dnia Linda Matus Redaktor Naczelna "Gazety Senior"

    11 marca br.ponowne OTWARCIE SANATORIÓW, na tę wiadomość czekali seniorzy. Wiadomość ta przyszła z jednoczesną zapowiedzią podwyżek za pobyt dla pacjentów w sanatorium. Sprawdź, ile zapłacisz! SANATORIUM 2021.W tym roku seniorzy otrzymają 13. i 14. EMERYTURĘ. Ta pierwsza wpłynie na konta niektórych już przed świętami, ta druga wraz z listopadowym przekazem z ZUS. Dodatkowe wypłaty są naliczane z urzędu, to znaczy, że nie trzeba będzie składać żadnego wniosku, żeby je dostać. ILE WYNIOSĄ, KOMU SIĘ NALEŻĄ, A KOMU NIE. Sprawdź!Wystartował konkurs ofert programu „Senior+” na lata 2021–2025. Mogą aplikować zarówno chętni do otwarcia nowej placówki, jak i już istniejące Domy i Kluby Senior+. WYMAGANIA, DOKUMENTY, LINKI. Sprawdź na GazetaSenior.pl!Jesteś seniorem w akcji? Mamy coś dla Ciebie! Jak co roku szukają osób, które chcą być aktywne w swoich miejscach zamieszkania. Wspierają działania, które pokazują, że „bezpieczny dystans” nie dotyczy relacji międzyludzkich i międzypokoleniowych. Do zdobycia nawet 15 000 zł. Sprawdź szczegóły!

    Wybrane PREMIERY książkoweMarzec należy do kobiet, dlatego wybraliśmy się na poszukiwanie kobiecego sukcesu i kobiet bohaterek. To wszystko znaleźliśmy u autorki kryminałów Hanny Greń, która trochę kazała czekać na swoje powieści. Jednak od czasu debiutu sumiennie oddaje kolejne poczytne tomy. ROZMOWA. Sprawdź, co przygotowała tym razem?Snujemy swoje plany, a wielki architekt losów swoje. Nikt jeszcze nie wygrał z przeznaczeniem. Powieść "Magia przeznaczenia" Barbary Rybałtowskiej, autorki poczytnej Sagi "Bez pożegnania", to saga rodzinna zamknięta w jednym tomie. Polecamy!21 tekstów Tischnera na XXI wiek, od nadziei przez prawdę po miłość z krótkimi komentarzami Wojciecha Bonowicza, to propozycja Wydawnictwa Znak z okazji 90. rocznicy urodzin ks. Józefa Tischnera. Zbiór pod tytułem “To, co najważniejsze” przypomina, że to, co Tischner mówił kiedyś, pozostaje bardzo aktualne.

    Zdrowie SenioraNietrzymanie moczu wymaga stałego korzystania z produktów chłonnych m.in. pieluchomajtek, majtek i wkładów chłon­nych. Pacjenci z prawem do refundacji cykliczne zaopatrzenie otrzymują z dopłatą z NFZ. Czy wiesz, że masz możliwość bezpiecznej realizacji zaopatrzenia na produkty chłonne bez wychodzenia z domu. O szczegóły zapytaj CENTRUM WSPARCIA SENIORÓW pod numerem tel.: 800 26 96 36.Firma HARTMANN zaprasza do zamawiania bezpłatnego pakietu produktów do testowania oraz materiałów edukacyjnych dot. doboru produktu chłonnego, pielęgnacji skóry przy nietrzymaniu moczu, jak również zasad refundacji. Od 1 marca 2021 r. seniorzy 75+ zyskali bezpłatny dostęp do 105 nowych leków, także na schorzenia, których wcześniej nie obejmowała lista. Znalazły się na niej leki stosowane m.in. w nietrzymaniu moczu, przewlekłej niewydolności nerek, zakażeniach dróg moczowych, migotaniu przedsionków, nadciśnieniu tętniczym, padaczce, chorobie nowotworowej z zajęciem kości, stwardnieniu rozsianym, jaskrze, zakażeniach grzybiczych i łuszczycy. LINK do nowej listy leków refundowanych.

    Jeszcze więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej GazetaSenior.pl

    Wiadomość wysłana przez: Redakcję Gazety Senior, MediaSenior Linda Matusul. Wolbromska 18/1b 53-148 Wrocław, tel. 533 301 660 

  • „Seniorzy wobec procesów cyfryzacji usług finansowych

    „Seniorzy wobec procesów cyfryzacji usług finansowych

    Szanowni Słuchacze,

    otrzymaliśmy dziś list z prośbą o udział w badaniu metodą ankiety. Cytuję go poniżej. .

    Osobiście wypełniłam już tą ankietę klikając wpierw w link umieszczony w dole tekstu. Łatwo, szybko i bezboleśnie- zachęcam Państwa do udziału.

     Otrzymaliśmy też  pismo od P. Dziekana prof. dr hab. Mirosława Szredera potwierdzające realizację tego  projektu wraz z prośbą o Państwa wsparcie.

    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

    Nazywam się Sylwia Badowska i jestem  pracownikiem naukowym Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego.

    Obecnie wraz z zespołem badaczek w/w Wydziału realizujemy projekt naukowy pt. „Seniorzy wobec procesów cyfryzacji usług finansowych”. Jego celem jest zdiagnozowanie wśród osób w wieku 60 lat i więcej, korzystania z cyfrowych usług finansowych oraz identyfikacji barier prowadzących do nieposługiwania się tego typu rozwiązaniami.

    Częścią tego projektu jest przeprowadzenie badań sondażowych wśród słuchaczy Uniwersytetów Trzeciego Wieku w Polsce. Badanie ankietowe seniorów ma charakter anonimowy i dobrowolny. Wyniki badań posłużą przygotowaniu  i opracowaniu rekomendacji w zakresie kierunków rozwoju polityki senioralnej na rzecz inkluzji osób dojrzałych w funkcjonowaniu na dynamicznie przekształcającym się rynku usług finansowych.

     

    W związku z powyższym zwracamy się z uprzejmą prośbą o wyrażenie zgody na przeprowadzenie badania ankietowego wśród słuchaczy Państwa Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Badanie będzie realizowane w formie on-line, tj. w postaci elektronicznego kwestionariusza ankiety. Chciałybyśmy zwrócić się do Państwa o rozesłanie do słuchaczy UTW linku do ankiety lub/oraz umieszczenie na Państwa stronie UTW oraz/lub stronie Facebooka UTW, informacji o naszym badaniu i linku do w/w ankiety https://www.survio.com/survey/d/cyfroweuslugifinansowe   .

     

     

     

  • Jak zapewnić prawo do edukacji w starszym wieku

    Jak zapewnić prawo do edukacji w starszym wieku

    Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar wystosował  25 lutego br. wystąpienie generalne do Premiera Mateusza Morawieckiego w sprawie edukacji osób starszych i zaangażowania polskiego rządu w prace nad nową Konwencją o prawach osób starszych.

    Warto zapoznać się z tym dokumentem, który nawiązuje do sytuacji zw. z pandemia COVID -19 i do trudności z jakimi muszą się mierzyć osoby starsze oraz wskazuje na potrzeby reagowania w nowej rzeczywistości, aby lepiej radzić sobie z podobnymi wyzwaniami w przyszłości.Podkreśla również znaczenie debaty spoleczności międzynarodowej na temat praw człowieka  w odniesieniu do osób starszych ( konwencja o prawach osób starszych - Grupy Roboczej ONZ ds. Starzenia się)

     Wystąpienie RPO  całościowo obejmuje problematykę  edukacji dla osób starszych w Polsce, analizę przepisów w  dokumentach krajowych i międzynarodowych oraz omówienie  polityk rządowych, pod kątem zapewnienia osobom starszym prawa do edukacji i prawa do jej praktycznego wykorzystania, na zasadzie równości z młodszymi pokoleniami.Doceniając dotychczasowe zaangażowanie rządu RPO dostrzega, że istniejące strategie nie budują systemowego podejścia do edukacji w starszych wieku i wymagają dalszego rozwijania.

    Rownież RPO podkreśla, że aktywność edukacyjna osób starszych jest słabo zbadana, zwłaszcza w najstarszych grupach wiekowych, a dostępne dane zatrzymują się na osobach w wieku 65 lat i nie można oceniać je miernikami odnoszącymi się do edukacji przez całe życie.

    W wystąpieniu RPO wskazuje luki w prawie oraz braki w praktycznej realizacji polityki senioralnej na poziomie krajowym w zakresie edukacji, które skłaniają do postawienia kolejnych wniosków i postulatów odnoszących się do działań rządu na rzecz osób starszych.

    RPO zwraca sie z apelem do Pana Premiera o wypracowanie spójnego modelu współpracy pomiędzy resortami, a zwłaszcza Ministerstwem Rozwoju, Pracy i Technologii, w w kompetencjach którego znajduje sie koordynacja działań na rzecz zrównoważonego rozwoju, Ministerstwem Edukacji i Nauki, ktore koordynuje  działania na rzecz uczenia sie przez całe życie oraz Ministerstwem Rodziny i Polityki Społecznej.

    RPO kończy swe wystąpienie, podkreślając " Biorąc pod uwagę demograficzne starzenie się społeczeństwa, a także szybko zmieniające się warunki  otoczenia wydaje się, ze znaczenie kontynuacji lub wznawiania nauki w starszym wieku będzie rosnąć "

    Tekst wystąpienia RPO - Jak zapewnić prawo do edukacji w starszym wieku. RPO do premiera przed sesją grupy ONZ ds. starzenia się - dostępny jest na stronie:

    https://www.rpo.gov.pl/pl/content/prawo-do-edukacji-w-starszym-wieku-rpo-do-premiera-oewga

    strona internetowa RPO   kliknij

    Cytat p. Wiesławy Borczyk,   Ogólnopolska Federacja UTW

  • Wykład prof. dr. hab. Krzysztofa Pyrcia KORONAWIRUS

    Wykład prof. dr. hab. Krzysztofa Pyrcia KORONAWIRUS

    prof. dr hab. Krzysztof Pyrć, Małopolskie Centrum Biotechnologii UJ, specjalista w zakresie mikrobiologii i wirusologii.

    wykład 03.2020

    wywiad z 3.03.2021

  • Ukazała się Gazeta Senior numer marzec 2021 (link do e-wydania)

    Ukazała się Gazeta Senior numer marzec 2021 (link do e-wydania)

    Link do numeru marzec (03/2021) Gazety Senior

     

    zanowni Państwo, marcowe wydanie Gazety Senior już trafia do Czytelników. A w nim mnóstwo kobiecych historii!

    Link do numeru marzec (03/2021) Gazety Senior

    Marcowy numer poświęcamy kobietom. Dlatego nie mogło zabraknąć w nim kobiecych sukcesów i kobiecych bohaterek. To wszystko znaleźliśmy u autorki kryminałów Hanny Greń, która trochę kazała czekać na swoje powieści. Jednak od czasu debiutu sumiennie oddaje kolejne poczytne tomy. Co przygotowała tym razem? Dlaczego najnowszą książkę "Północna zmiana" powinna przeczytać każda seniorka?O święcie kobiecości rozmawiają w nowym cyklu Bogna Bartosz i Ilona Zakowicz z gościnnym udziałem Bianki Lewandowskiej. O początkach święta kobiet, kobiecości i zmianie, jaka się dokonała na przestrzeni lat. W numerze także dowiemy się, jak niektóre kobiety podarowały swoje życie innym. Psycholog Jadwiga Kwiek radzi, jak w 5 krokach skutecznie sięgać po marzenia. Sporo miejsca poświęcamy tańczącym seniorkom. Taniec to lek bez recepty, który seniorzy aplikują z dziecięcą radością.Ponadto, jak dbać o siebie po menopauzie? Dlaczego optymiści żyją dłużej? Wieści z UTW oraz refleksja nad rolą uniwersytetów trzeciego wieku w tym trudnym czasie.Kolejny numer Gazety Senior ukaże się 24 marca.

    PRENUMERATA GRUPOWA Gazety Senior, dziel się tym, co dobre. Dla grupy znajomych, UTW, Klubu Seniora, apteki, sklepu etc. Trzy wygodne pakiety w zależności od potrzeb, już od 50 groszy za 1 egzemplarz w pakiecie złotym! Zamawiaj bez wychodzenia z domu! Dostępna także w serwisie Allegro! Szczegóły pod linkiem TUTAJ.

    Polecamy kompendium wiedzy o sanatoriach, których otwarcie ogłoszono. Wszystko, co musisz wiedzieć, znajdziesz tutaj: OTWARCIE SANATORIUM 2021! Sanatorium NFZ 2021 zmiany, obostrzenia i nowe zasady skierowań.

    Bezpłatne dojazdy na szczepienie. Gdzie i na jakich zasadach są dostępne? Szczegóły tutaj

    Systematycznie postępuje proces starzenia się społeczeństwa.Ta sytuacja wymaga specjalistycznych kadr. Psychogerontologia to przygotowanie teoretyczne i praktyczne do pracy z osobami starszymi. W marcu br. w Instytucie Psychologii Uniwersytetu Wrocławskiego rusza już V edycja Studiów Podyplomowych na tym kierunku. Czego uczą się studenci? Sprawdź!

    Jeszcze więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej GazetaSenior.plRedakcja Gazety Senior życzy miłej lektury i dużo zdrowia.

    Udanego dnia Linda Matus Redaktor Naczelna "Gazety Senior"

  • Miesięczne wyzwanie dla umysłu na emeryturze

     Miesięczne wyzwanie dla umysłu na emeryturze
  • Zaproszenie od Krajowego Instytutu Gospodarki Senioralnej do Akademii ABCsenior i na dzisiejsze spotkanie zapoznawcze

    Zaproszenie od Krajowego Instytutu Gospodarki Senioralnej do Akademii ABCsenior i na dzisiejsze spotkanie zapoznawcze

    Szanowni Państwo,


    z wielką przyjemnością pragniemy zaprosić Państwa osobiście oraz Państwa przyjaciół do korzystania i uczestnictwa z bezpłatnych zajęć w internetowej Akademii ABCsenior.com, którą prowadzi nasz Instytut. Zajęcia są na żywo i małych grupach, z możliwością dyskusji na czacie.


    Od marca rusza 60 nowych zajęć. Od cyfrowego ABC, nauki smartfona po zdrowie, prawo i dom i ogród. W załączeniu wysyłamy listę zajęć.


    Rejestracja na nasze kursy jest bardzo prosta.☺️


    ✅  Należy wejść na stronę :


    https://abcsenior.com/kursy_kategorie/


    ✅ Teraz można wybrać interesujące zajęcia i kliknąć „WEJDŹ DO KURSU”


    ✅ Na stronie kursu wybieramy niebieski przycisk „WEŹ UDZIAŁ”


    Otworzy się strona odliczania czasu do rozpoczęcia zajęć, a na niej:


    ✅ W żółtym polu trzeba wpisać swoje imię oraz adres e-mail. 


    ✅ Zaznaczyć kwadracik zgody, abyśmy mogli przesłać przypomnienie w dniu kursu.


    ✅Kliknąć zielony przycisk „WEŹ UDZIAŁ” i Gotowe! 


    Tak bardzo się cieszymy, że już ponad 3,5 osób wzięło udział w ostatnich kilku miesiącach w różnych zajęciach online.

    Najbliższe wydarzenie już dziś, w środę 24 lutego o 14:00 – spotkanie z naszym zespołem i wspólne zwiedzanie platformy i akademii www.ABCsenior.com


    Link do spotkania:


    https://abcsenior.com/spolecznosc-abcsenior-poznajmy-sie-webinar-zapoznawczy/


    a 3 marca o godz. 12:00 odbędzie się kolejna Srebrna Debata ze wspaniałymi gośćmi. Link do spotkania poniżej:

    https://abcsenior.com/seniorzy-w-swiecie-cyfrowej-rewolucji/

    2021_02_15__kursy_aktualne.pdf        Plan_zajec_akademii_ABCsenior.com(2).pdf



    Krajowy Instytut Gospodarki Senioralnej

    ul. Wilanowska 14 lok. 51 (Powiśle)


    00-422 Warszawa


    tel.: +48 786 200 301


    e-mail: biuro@kigs.org.pl  


    www.kigs.org.pl




  • 27 lutego - Światowy Dzień Organizacji Pozarządowych (NGO)

    27 lutego - Światowy Dzień Organizacji Pozarządowych (NGO)

    Gniezno - film zrealizowany  MOKu

    Światowy Dzień NGO (Światowy Dzień Organizacji Pozarządowych) – międzynarodowy dzień kalendarzowy obchodzony corocznie 27 lutego. Oficjalnie uznany i ogłoszony przez 12 państw członkowskich IX Forum Organizacji Pozarządowych Morza Bałtyckiego Rady Państw Morza Bałtyckiego w 2010 r. i po raz pierwszy naznaczony przez ONZ, przywódców UE i organizacje międzynarodowe w 2014 r. [1][2]

    więcej                      wiecej

    więcej

    więcej

    więcej

  • psychologdlaseniora.pl poleca

      psychologdlaseniora.pl poleca

    filmy :

    Jeszcze nie wieczór      kliknij

    z udziałem m.innymi Beaty Tyszkiewicz, Danuty Szaflarskiej, Jana Nowickiego

    Młodzi duchem   kliknij

    Buena Vista Social Club   kliknij

    Buena Vista Social Club kliknij

    Prosta historia   kliknij

    Choć goni nas czas  kliknij

    z udziałem Jacka Nicholsona i Morgana Freemana

  • Kadencja organów GUTW

    Kadencja organów GUTW

    W miesiącu grudniu 2020 r. upłynęła kadencja obecnego Zarządu GUTW, Komisji Rewizyjnej i Sądu Koleżeńskiego.

    Powołując się na przepisy obowiązujące w pandemii cytujemy odpowiednią Ustawę:


     

    Reasumując, po ogłoszeniu końca pandemii przez Rząd RP jesteśmy zobowiązani do zorganizowania Ogónego Wyborczego Zgromadzenia Członków GUTW w czasie do 60 dni.

     

     

    Zgodnie z art. 10 ust. 1f  ustawy Prawo o stowarzyszeniach, jeżeli kadencja władz stowarzyszenia upływa w okresie obowiązywania stanu zagrożenia epidemicznego lub stanu epidemii, o których mowa w ustawie z dnia 5 grudnia 2008 r. o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi, lub do 30 dni po odwołaniu danego stanu, podlega ona przedłużeniu do czasu wyboru władz stowarzyszenia na nową kadencję, jednak nie dłużej niż do 60 dni od dnia odwołania stanu zagrożenia epidemicznego lub stanu epidemii.  

  • Koncerty, spektakle, opery dostępne na wyciągnięcie ręki! Oferta dla Wszystkich co kochają muzykę i operę, w szczególności dla Uniwersytetów Trzeciego Wieku.

    Koncerty, spektakle, opery dostępne na wyciągnięcie ręki! Oferta dla Wszystkich co kochają muzykę i operę, w szczególności dla Uniwersytetów Trzeciego Wieku.

    Szanowni Państwo, Drodzy Melomani! 

    W oczekiwaniu na powrót do sal teatralnych i koncertowych zapraszamy po wspomnienia wydarzeń Warszawskiej Opery Kameralnej na VOD. Opera z fotela, na wyciagnięcie ręki.Zachęcamy serdecznie do przejrzenia, repertuar dostępny na VOD ciągle się poszerza. Jesteśmy dla Was i na Was czekamy nasza Kochana Publiczności.Szczególnie polecamy Państwa uwadze "Galę Noworoczną" - piękną muzyczną podróż ulicami Rzymu i Wenecji do świata muzyki barokowej.KUP DOSTĘP ON-LINEPonadto zapraszamy na wspaniały koncert wirtuoza skrzypiec, kompozytora i aranżera Bogdana Kierejszy. To gorąca podróż przez najwspanialsze zakątki świata, znakomicie zaaranżowana i poruszająca wszystkie struny wrażliwości.Bogdan Kierejsza z zespołem to mieszanka wybuchowa – połączenie niezwykłego talentu, wrażliwości, gorących rytmów i pozytywnych wibracji. Tego nie można przegapić!KUP DOSTĘP ON-LINEZapraszamy także na spotkanie z cyklu „Snack Opera” Jerzego Snakowskiego. Cykl jest adresowany do tych, którzy dopiero chcą zacząć swoją przygodę z operą, jak i do już wyrobionych melomanów.Tym razem będziecie mogli zobaczyć i posłuchać m.in. jednej z najmniejszych arii świata (Aria Liu z "Turandot" Pucciniego) czy Arii ze śmiechem z "Manon Lescaut" Aubera - obydwie arie w wykonaniu fantastycznej Anny Fabrello! KUP DOSTĘP ON-LINE

    Z poważaniem,

    Agata Janiszewska

    Agata Janiszewska

    Dział Marketingu, Sprzedaży i Obsługi Widowni

    ………………………………………………………

    Warszawska Opera Kameralna03-933 Warszawa, ul. Obrońców 31tel.: +48 22 625 75 10 / +48 22 831 22 40

    e-mail: agata.janiszewska@operakameralna.plstrona: www.operakameralna.pl………………………………………………………Regon: 000278741  NIP: 525-000-96-77konto: Bank Pekao SA nr 28 1240 6247 1111 0000 4980 2685

  • „Tu mieszkam, tu zmieniam EKO”

    „Tu mieszkam, tu zmieniam EKO”

    Rusza nabór do programu grantowego

    Drodzy Państwo, namawiam do przemyślenia !!!  Może zgłosimy jako GUTW propozycje?

    Fundacja Santander ogłasza nabór wniosków do ogólnopolskiego konkursu grantowego „Tu mieszkam, tu zmieniam EKO”. W tegorocznej edycji 58 najlepszych projektów może liczyć na dofinansowanie o łącznej wartości 300 tysięcy złotych.

    W ramach projektów mogą powstać m.in.:

    parki kieszonkowe lub ogrody deszczowe

    roślinne murale

    „zielone” przystanki autobusowe

    inne ekologiczne projekty, mające na celu wprowadzenie zieleni do naszego otoczenia.

    Autorami wniosków mogą być organizacje, które działają w lokalnym środowisku, m.in.: szkoły, fundacje, stowarzyszenia, biblioteki, domy kultury, muzea, kluby sportowe, jednostki samorządu terytorialnego czy nawet jednostki ochotniczej straży pożarnej.

    Jury doceni szczególnie inicjatywy angażujące dużą grupę mieszkańców, którym zależy na wprowadzeniu ekologicznych zmianie i chcą poświęcić swój czas na wspólne działania.

    Pomysł może zgłosić każdy! Musi tylko namówić jedną z wyżej wymienionej instytucji do współpracy i złożenia takiego wniosku. Jedna organizacja może złożyć tylko jeden wniosek.

    Wnioski złożone przez osoby indywidualne oraz podmioty komercyjne nie będą rozpatrywane.

    Wysokość grantów

     

    Przeznaczyliśmy 300 tysięcy złotych na dofinansowanie 58 najciekawszych projektów:

    • 18 organizacji otrzyma dofinansowanie w wysokości 8 000 złotych
    • 18 organizacji otrzyma dofinansowanie w wysokości 5 000 złotych
    • 22 organizacje otrzyma dofinansowanie w wysokości 3 000 złotych

    Terminy

    Projekty można zgłaszać w terminie od 5 lutego do 8 marca 2021 r. przez aplikację internetową.

    Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 12 kwietnia 2021 r. na stronie internetowej fundacji.

    Zapraszamy do udziału !

    Prosimy o dokładne zapoznanie się z Regulaminem Konkursu „Tu mieszkam, tu zmieniam EKO”

    Szczegółowe informacje znajdują się pod tym linkiem.

    Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania (FAQ) znajdują się pod tym linkiem

strona:

Aktualności

Kontakt

  • GNIEŹNIEŃSKI UNIWERSYTET TRZECIEGO WIEKU
    Gnieźnieński Uniwersytet Trzeciego Wieku
    62-200 Gniezno
    ul. Kostrzewskiego 5-7
    Budynek Instytutu Kultury Europejskiej UAM.
    p.2.22 II ptr

    nr konta bankowego 32 1020 4115 0000 9102 0068 8150
    nr KRS KRS 0000280454
    NIP 784 239 35 93
  • tel.kom. 694 220 545 czynny pn-pt w godz 10.00 - 17.00.

    pokój 2.22 ( II piętro) Instytut Kultury Europejskiej UAM

Galeria zdjęć