RADIOWA CZWÓRKA WSPIERA OSOBY STARSZE I ZACHĘCA DO UDZIAŁU W AKCJI #POMAGAMSENIOROM
Seniorzy, którzy są obecnie w grupie najwyższego ryzyka, przeżywają szczególnie trudny czas. Namawiani do pozostania w domach, czują się bezradni i pozostawieni sami sobie. Czwórka dobrze wie, że wsparcie i dobre słowo jest teraz najważniejsze – dlatego audycje bogate są w szereg informacji dotyczących pomocy osobom starszym. Dzisiaj (29.10.) w „Strefie Prywatnej” o godzinie 20:05 kolejna dawka wiedzy o wsparciu dla seniorów. Akcję śledzić można również w mediach społecznościowych pod hasztagiem #pomagamseniorom.
Cykl działań pomocowych dla osób starszych rozpoczął „Czat Czwórki” (26.10). O tym, jak seniorzy radzą sobie w czasie pandemii oraz jakie inicjatywy mogą ich wesprzeć w tym niełatwym dla wszystkich czasie opowiedziała Nela Nocoń, studentka dziennikarstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim, wolontariuszka akcji TelefoUJ do Seniora oraz Basia Sobieska z Pogotowia Harcerek i Harcerzy ZHR. posłuchaj
W porannym paśmie „Pierwsze słyszę” (29.10) można było poznać szczegóły na temat Centrum Telefonicznego dla Seniorów w Łodzi, które obecnie poszukuje wolontariuszy do współpracy. posłuchaj Tego samego dnia w „Strefie Prywatnej” garść przydatnych informacji o akcji TelefonPogadania.pl. To inicjatywa, która w swoim założeniu ma łączyć ludzi starszych, bardzo często samotnych i cyfrowo wykluczonych. Gośćmi Czwórki będą wolontariusze działający na rzecz tego projektu.
W audycji „TOP - Trochę Optymizmu Popołudniem" codziennie między 2 a 5 listopada po godz. 17.00 testowane będą aplikacje użyteczne seniorom oraz osobom im pomagającym, z kolei autorzy programu „Dajesz radę" cyklicznie w listopadzie będą podpowiadać jak uchronić seniorów przed oszustami, gdzie szukać pomocy i jak każdy z nas może zaangażować się w pomoc osobom starszym.
Radiowa Czwórka regularnie emituje również spoty namawiające do pomocy seniorom oraz zachęca słuchaczy do dzielenia się swoimi doświadczeniami związanymi ze wsparciem osób starszych i samotnych. W tym celu utworzono hasztag #pomagamseniorom.
🔶 Więcej informacji: czworka.online
Czwórka dostępna jest w Internecie,w systemie DAB+ i w urządzeniach mobilnych z systemem iOS oraz Android przez nową aplikację Polskie Radio.
Z pozdrowieniami,
Maria Polska
Polskie Radio S.A. • Agencja Promocji
maria.polska@polskieradio.pl
1. Grudniowe wydanie Gazety Senior właśnie się ukazało. Staraliśmy się, aby w natłoku negatywnych informacji znaleźć te, które dają nadzieję. Nasi redaktorzy-seniorzy dzielą się z Wami swoimi metodami na życie w pandemii. Grupa 31 muzykujących amatorsko seniorów z Koszalina i okolic nagrała teledysk z piosenką pt. „W domu jest fajnie”. Teledysk i piosenka robią furorę w sieci. Rozmawiamy o narodzinach tego niezwykłego projektu. Nasz redakcyjny kolega Andrzej Wasilewski wydał swoją kolejną książkę pt. Ścieżki losu. Jest to saga obejmująca okres „od niepodległości do niepodległości” przez pryzmat dwóch rodzin, które stają się jedną rodziną, ale nie bardzo im to wychodzi. O licznych inspiracjach i motywacjach, procesie tworzenia książki od napisania do wydania rozmawiamy z autorem. Ciekawi lektury? Można zamówić ją bezpiecznie bez wychodzenia z domu. I wiele, wiele innych tematów także komentarzy do bieżącej sytuacji.E-wydanie do przeczytania dostępne pod linkiem tutaj. Kolejny numer Gazety Senior ukaże się jeszcze przed świętami 16 grudnia. Już dziś zapraszamy do lektury.
Biblia w wersji dźwiękowej, brzmi interesująco? BIBLIA AUDIO przybliża teksty Starego i Nowego Testamentu. Oprawa muzyczna i słowo mówione jest dla nas łatwiej przyswajalne niż tekst pisany, a słuchowisko potrafi odkryć przed nami szczegóły, na które wcześniej nie zwracaliśmy uwagi. Teksty biblijne zostały nagrane na podstawie przekładu Biblii Tysiąclecia, a wzięli w nich udział tacy polscy aktorzy, jak chociażby Anna Dymna, Krystyna Janda, Małgorzata Kożuchowska, Jan Englert, Wojciech Malajkat czy Franciszek Pieczka. Polecamy gorąco na prezent. Pięknie opakowane można zamówić bezpiecznie bez wychodzenia z domu.. Obejrzyj film o biblii audio pod linkiem. Jeszcze więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej GazetaSenior.pl Redakcja Gazety Senior życzy miłej lektury i dużo zdrowia.
Udanego dnia Linda Matus Redaktor Naczelna "Gazety Senior"
2.W ramach kampanii edukacyjnej „Seniorze - spotkajmy się w sieci”, realizowanej przez nas z Ministerstwem Cyfryzacji (obecnie KPRM) i Państwowym Instytutem Badawczym NASK, przygotowaliśmy materiały edukacyjne dla osób starszych. Ich celem jest zwiększenie wiedzy w zakresie bezpieczeństwa w internecie i promowanie postawy wspierania swoich rodziców oraz dziadków w poruszaniu się po cyfrowym świecie.
Drodzy słuchacze, zachęcam do odnowienia przyjażni z p. Elżbietą Banasiak, znaną wśród seniorów prawniczkę. Zawitała kilka lat temu i do nas, do GUTW z bardzo ciekawym wykładem. Wysłuchajmy kolejnego i czekajmy na następne.....
14 listopada obchodzimy ŚWIATOWY DZIEŃ SENIORA.
To jedno z kilku świąt związanych z problematyką osób starszych, która swój początek sięga roku 1969, kiedy na XXIV sesji ONZ podjęta została decyzja o konieczności sporządzenia raportu na temat starzenia się ludności świata i problemów ludzi starszych. Na poziomie europejskim tematyką tą zajmowano się m.in. na konferencjach międzynarodowych w Wiedniu w roku 1982, w Madrycie w roku 2002 oraz w ramach Rady Unii Europejskiej, która proklamowała rok 2012 - Europejskim Rokiem Aktywności Osób Starszych i Solidarności Międzypokoleniowej. Zgodnie z dyrektywami Unijnymi, wynikającymi z przyjętych z tej okazji inicjatyw i zaleceń od 2012 roku także w naszym kraju problematyka senioralna znalazła się w centrum uwagi władz centralnych, wojewódzkich i lokalnych. Ponieważ pandemia pokrzyżowała nasze plany i nie pozwala nam się spotykać, pragnę tą drogą życzyć Państwu dobrych, spokojnych chwil, odpoczynku a przede wszystkim zdrowia.
Danuta Wiśniewska
https://www.youtube.com/watch?v=MMkwf8lKIaI
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Obecnie na świecie żyje ponad 600 milionów ludzi powyżej 60 roku życia. Liczba ta podwoi się do 2025 roku. Szacuje się, że w 2050 roku na świecie będzie żyło blisko 2 miliardów ludzi po 60 roku życia. W Polsce seniorzy stanowią obecnie 13% populacji, do 2060 roku obywatele powyżej 65 roku życia stanowić zaś będą jedną trzecią populacji.
W ostatnich latach narasta problem dyskryminacji osób starszych. Niestety starość postrzegana stereotypowo jako etap życia pełen bólu, chorób, braku samodzielności i cierpienia. Osoby starsze z uwagi na bogate doświadczenie zawodowe oraz życiowe odgrywają jednak ważną rolę w społeczeństwie zarówno na rynku pracy jak również poprzez wspieranie w rozwoju osobistym, rodzinnym i zawodowym młodszych pokoleń. Nie stać nas na to, aby marnować potencjał osób w tym wieku.
“W związku z obchodzonym dziś świętem, w imieniu swoim własnym oraz całej załogi Narodowego Instytutu Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji życzę Państwu jak najdłuższego okresu zdrowia.“
Prof. dr hab. n. med. Leszek Markuszewski
Dyrektor
Narodowego Instytutu Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji im prof dr hab med Eleonory Reicher.
Kochani, bądźmy w ten dzień razem. Poświętujmy! Powspominajmy! Poniżej kilka propozycji:
Piąta pora roku
Wiele z poniższych propozycji pochodzi ze strony internetowej p. Leszka Kabacińskiego
1. ZESPÓŁ MUZYCZNY więcej
https://www.youtube.com/watch?v=6IVJwerQdYI
3.Wojciech Cichy student Uniwersytetu Trzeciego Wieku 2011
https://www.youtube.com/watch?v=GVpRUMqwNgc
4.Gniezno. Teatr międzypokoleniowy
https://www.youtube.com/watch?v=CYtbvAtUeVM
5:\Video7[1].III.11 Podkoz w Gno 020.avi
7.INAUGURACJA ROKU AKADEMICKIEGO 2013-2014 GUTW więcej
LOTNISKO WYCIECZKA GUTW więcej
10.FILM 1 BIESIADA GUTW 2013 więcej
Dużo skromniej niż zwykle i z zachowaniem niezbędnych środków ostrożności odbędzie się Narodowe Święto Niepodległości w tym roku w Gnieźnie. Nie zabraknie jednak uroczystej Mszy św. w katedrze w intencji Ojczyzny oraz symbolicznych patriotycznych akcji, mających zjednoczyć mieszkańców także w mediach społecznościowych.
Jak co roku, 11 listopada rano w gnieźnieńskiej katedrze, odbędzie się Msza św. w intencji Ojczyzny pod przewodnictwem Prymasa Polski abpa Wojciecha Polaka. Eucharystia o godz. 9:30 będzie transmitowana poprzez kanały YouTube Archidiecezji Gnieźnieńskiej oraz Królewskiego Gniezna. Zwyczajowa uroczystość przy pomniku Bolesława Chrobrego nie odbędzie się. Organizacje oraz osoby indywidualne, które zechcą mimo obecnej sytuacji epidemicznej złożyć kwiaty i w tak symboliczny sposób uczcić ten dzień, proszone są o to, by robiły to indywidualnie, w dowolnej porze dnia i z zachowaniem wszelkich rygorów sanitarnych. Przed katedrą, na placu im. Mikołaja Trąby stanie również wystawa ze zdjęciami narodowych herosów, w większości stworzona ze zbiorów Muzeum Początków Państwa Polskiego. Wystawę będzie można oglądać do 25 listopada.
Gniezno, podobnie jak inne miasta w Polsce, bierze także udział w akcji „Niepodległa Do Hymnu”. W związku z tym władze miasta apelują do mieszkańców, by tradycyjnie 11 listopada o godzinie 12:00 odśpiewali Hymn. Tym razem wyjątkowo, indywidualnie: na swoich balkonach, w oknach, ale też w domach nawet w małym gronie. Zachęcamy do włączenia radioodbiorników ustawionych na lokalną rozgłośnię Radio Gniezno, w których to będzie emitowany Mazurek Dąbrowskiego. Żeby w sposób wyjątkowy uczcić wspólne śpiewanie Hymnu zachęcamy do wykonania drobnego symbolu – nutki, z którą warto zrobić sobie zdjęcie lub nagrać filmik i umieścić w mediach społecznościowych z oznaczeniem #GnieznoDoHymnu. Gotowy szablon i filmik z instrukcją dostępne są na stronie gniezno.eu
Od trzech lat w Gnieźnie obchodom święta towarzyszy również konkurs „Zostań Herosem Niepodległości”. Jego kolejna edycja odbywa za pośrednictwem Internetu. Konkurs adresowany jest do przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych z Gniezna, którzy mają wcielić się w postaci, jakie 102 lata temu walczyły o naszą wolność. Zdjęcia z przebraniem oraz karty zgłoszeniowe można wysyłać do 9 listopada na adres zostanherosem@mok.gniezno.pl
- Mimo trudnych czasów nie zapominajmy o Narodowym Święcie Niepodległości. Uczcijmy je indywidualnie i ostrożnie. Wywieśmy flagi, zjedzmy rogala świętomarcińskiego kupionego w lokalnej cukierni. – zachęca prezydent Gniezna Tomasz Budasz.
kliknij w plakat
Co roku wiele osób zastanawia się, jakie święto obchodzimy 11 listopada. Otóż tego dnia w całym kraju świętuje się Narodowy Dzień Niepodległości. Ma ono upamiętniać odzyskanie przez Polskę niepodległości w 1918 roku, po 123 latach zaborów (pierwszy z nich miał miejsce w 1795 roku).
Po raz pierwszy 11 listopada został ustanowiony Dniem Niepodległości 23 kwietnia 1937 roku. Następnie został zniesiony ustawą Krajowej Rady Narodowej 22 lipca 1945 roku. Święto to przywrócono dopiero ustawą w okresie transformacji systemowej, która miała miejsce 1989 roku. Wybór 11 listopada uzasadnić można zbiegiem wydarzeń w Polsce z zakończeniem I wojny światowej dzięki zawarciu rozejmu w Compiègne 11 listopada 1918, pieczętującego ostateczną klęskę Niemiec.
Narodowe Święto Niepodległości obchodzone jest niezwykle uroczyście. Na placu marsz. Józefa Piłsudskiego w Warszawie odbywają się defilady i wystąpienia z udziałem najwyższych władz państwowych, a przed grobem Nieznanego Żołnierza składa się wieńce. Dodatkowo w całym kraju organizowane są marsze, biegi, koncerty piosenek patriotycznych, jak również wykłady i inscenizacje historyczne.
11 listopada to dzień ustawowo wolny od pracy. Oznacza to, że w tym czasie zamknięte będą wszystkie urzędy, placówki pocztowe, galerie handlowe, supermarkety, punkty usługowo-handlowe oraz szkoły.
Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna, podobnie jak inne miejskie instytucje kultury, na jakiś czas pożegnała się z odwiedzającymi jej progi czytelnikami. Tymczasem zaprasza użytkowników do stałego kontaktu w sieci.
Na stronie internetowej (www.biblioteka.gniezno.pl), profilu FB i kanale YT publikować będzie informacje o bieżącej sytuacji, ale także zaproszenia do udziału w wykładach, warsztatach i zajęciach przygotowanych w wersji online.
Nie zabraknie gwarowych ciekawostek publikowanych w poniedziałkowym cyklu „Blubry pojedynczo – słownik codziennego użytku”, znakomitych poleceń czytelniczych w ramach cyklu „Całe Gniezno Czyta Dzieciom” czy relacji z tego, co robią bibliotekarze, gdy w bibliotece nie ma czytelników (a mają sporo pracy!).
Ze swoimi inspirującymi pomysłami na książkę i zabawę wracają „Bajkopomagajki” – Klub Książki dla Rodziców i Dzieci. Będzie także o realizowanym wspólnie z gnieźnieńskimi przedszkolami projekcie „Królewskie Gniezno Czyta” oraz o projekcie „Laboratorium słowa”, który będzie realizowany w wersji wirtualnej.
Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna zaprasza hasłem: „Zostań z nami! Biblioteka w sieci”.
Gazeta Senior nowy, listopadowy numer. Sprawdź tutaj! Seniorzy w Ostrowie Wlkp. otrzymują bezpłatne szczepionki na grypę. Stojąc w długiej kolejce, aby zapisać się na szczepienia w ramach limitu miejskiego, Kazimierz Nawrocki zapytał, z czym ludzie w podeszłym wieku stykają się najczęściej w czasie pandemii, co ich niepokoi i nurtuje. Co usłyszał? Seniorzy chcą mieć dostęp do leczenia! Teleporady, e-wizyty w ZUS, Centrum Seniora online, zoom, wirtualne randki dla seniorów. Pozostało nam zaprzyjaźnić się z nimi. Koronawirus nie odpuszcza! Dziś kolejny rekord zakażeń i zgonów. To i wiele innych ważnych tematów w listopadowym wydaniu Gazety Senior. Na okładce Dorota Kolak.Więcej aktualnych informacji znajdziesz codziennie na stronie głównej GazetaSenior.pl
Korzystasz z teleporady? Dobrze się do niej przygotuj. Jak to zrobić? Sprawdź teraz! TELEPORADA służy wstępnej ocenie stanu zdrowia. Od jej przebiegu zależy dalsze postępowanie. Dlatego ważne, by dobrze się do niej przygotować, umieć odpowiedzieć na pytania lekarza, ale też zadać istotne pytania dla nas. Dr hab. n. med. Agnieszka Mastalerz-Migas, konsultant krajowy w dziedzinie medycyny rodzinnej, radzi, jak przygotować się TELEPORADY, które zostaną z nami na dłużej.ARESZT DOMOWY dla Seniora. Jurek Dudzik o nowych obostrzeniach Prośba o pozostanie w domach z konferencji prasowej przerodziła się w areszt domowy dla seniorów w rozporządzeniu. Jerzy Dudzik, który już jakiś czas temu dołączył do grupy 70+, dzieli się z Wami swoją refleksją. A co TY myślisz o ograniczeniu swobód obywatelskich seniorom? Daj znać w komentarzach na FB. Korpus Wsparcia Seniorów krok po kroku. Komu pomoże – granica wieku. Numer kontaktowy Na jakie wsparcie może liczyć senior? Co dokładnie dostarczy Korpus Wsparcia Seniora i kto za to zapłaci? Poznasz numer dedykowanej seniorom, ogólnopolskiej infolinii i dowiesz się, jak będzie przebiegał proces – krok po kroku.“Doktor Martin” – angielski serial na jesienne dniPozytywny akcent. Balsam na skołatane nerwy seniora. Lubicie angielskie seriale? Serial Doktor Martin ogląda się z przyjemnością. Anglicy potrafią patrzeć na siebie z dystansem i żartować z własnych przywar. Serial Doktor Martin jest dostępny przez sześć dni tygodnia na ATM Rozrywka TV. Głównym wątkiem są problemy doktora z pacjentami i skomplikowane relacje doktora z Luizą. Pies odgrywa także kapitalne znaczenie! Więcej aktualnych informacji znajdziesz codziennie na stronie głównej GazetaSenior.pl Życzymy naszym Czytelnikom dużo zdrowia i hartu ducha w tych trudnych chwilach.
Udanego dnia Linda Matus Redaktor Naczelna "Gazety Senior"
Nr pisma: 44/2020 Gniezno, dnia 12.09.2020
Członkowie Stowarzyszenia Gnieźnieński Uniwersytet Trzeciego Wieku
Z A P R O S Z E N I E
na sprawozdawcze Ogólne Zgromadzenie Członków Stowarzyszenia Gnieźnieński Uniwersytet Trzeciego Wieku
Zarząd Stowarzyszenia Gnieźnieński Uniwersytet Trzeciego Wieku serdecznie zaprasza na sprawozdawcze Ogólne Zgromadzenie Członków , które odbędzie się w w dniu 28.09.2020 r. w auli Instytutu Kultury Europejskiej UAM ul. J. Kostrzewskiego 5 -7, godz.: 17.00.
PORZĄDEK OBRAD:
W związku z aktualną sytuacją epidemiczną zarząd zobowiązany jest do przestrzegania wielu wymogów sanitarnych, które komplikują organizację i przeprowadzenie Ogólnego Zgromadzenia Członków. Seniorzy są najbardziej narażoną grupą wiekową na powikłania wywołane koronawirusem, należy zatem z wielką rozwagą podchodzić do wszelkiego rodzaju spotkań grupowych.
Ze względów organizacyjnych uprzejmie prosimy o potwierdzenie uczestnictwa w Ogólnym Zgromadzeniu Członków do dnia 18.09.2020 r.
Zarząd informuje, iż Państwa ewentualna nieobecność na Ogólnym Zgromadzeniu Członków - biorąc pod uwagę aktualną sytuację epidemiczną, jak również rekomendacje właściwych instytucji zaangażowanych w walkę z epidemią - będzie uznana jako w pełni usprawiedliwiona ww. okolicznościami.
Jednocześnie Zarząd informuje, iż zgodnie z §25 ust. 1 Statutu Ogólne Zgromadzenie Członków jest zdolne do podejmowania uchwał bez względu na liczbę obecnych na zebraniu członków.
procedura_postepowania_czlonkow_GUTW_podczas_OZC_w_dniu_28.09.2020r.(1).odt
procedura_postepowania_czlonkow_GUTW_podczas_obecnosci_na_terenie_IKE_UAM(1).odt
sprawozdanie_z_dzialalnosci_GUTW_w_roku_2019(1).doc
procedura_postepowania_czlonkow_GUTW_podczas_obecnosci_na_terenie_IKE_UAM.odt
procedura_postepowania_czlonkow_GUTW_podczas_OZC_w_dniu_28.09.2020r..odt
Za Zarząd GUTW
mgr inż. Danuta Wiśniewska
Prezes Zarządu GUTW
Wszystkich obecnych i przyszłych członków GUTW zapraszamy do kontaktu telefonicznego od 15.09.2020 r. w godz. 10.00 - 15.00. tel. 694 220 545
ZAPISY NA NOWY ROK AKADEMICKI OD POŁOWY WRZEŚNIA 2020R DO 2.10.2020
TYLKO ZA POMOCĄ POCZTY INTERNETOWEJ : gutw@poczta.onet.pl
LUB TELEFONU KOMÓRKOWEGO 694 220 545
WPŁATY W WYSOKOŚCI : 40,00 WPISOWE ( TYLKO KANDYDACI), 80,00 SKŁADKA CZŁONKOWSKA I 20,00 ZŁ WYKŁADY PROSIMY WPŁACAĆ NA KONTO BANKOWE 32 1020 4115 0000 9102 0068 8150
62-200 Gniezno ul. Kostrzewskiego 5-7 Bud. Kolegium Europejskiego p.2.41 II ptr nr konta bankowego 32 1020 4115 0000 9102 0068 8150 nr KRS KRS 000028045
Do pobrania:
- deklaracja dla kandydatów deklaracja_uczestnika_nowa.doc
- klauzula informacyjna dla kandydatów KLAUZULA_INFORMACYJNA_PLUS_WIZERUNEK_
Pobrane dokumenty po wypełnieniu i zeskanowaniu można przesłać na pocztę internetową GUTW . Można też wysłać pocztą lub zostawić w zamkniętej kopercie w portierni IKE UAM.
4NIP 784 239 35 93W RAZIE WĄTPLIWOŚCI I PYTAŃ PROSIMY DZWONIĆPOD NUMER TEL. 694 220 545
ZARZĄD GUTW PROSI O TEŻ O KONTAKT ZA POMOCĄ STRONY INTERNETOWEJ CZYLI CZYTAMY, ZAGLĄDAMY, SPRAWDZAMY....
Szanowni Państwo!
Drodzy Słuchacze UTW!
W imieniu Teatru Żydowskiego – Centrum Kultury Jidysz, pragniemy zaprosić Państwa do uczestnictwa w internetowych wykładach naszego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.
Nasz Uniwersytet, który założyłam 15 lat temu, jako jeden z licznych projektów Fundacji Shalom, upowszechniających kulturę żydowską, już w ubiegłym semestrze prowadził zajęcia w systemie zdalnym. Zdobyliśmy doświadczenie w pracy na odległość, a nasi Wykładowcy chcą nadal dostarczać Słuchaczom ciekawej wiedzy.
Wykłady odbywają się dwa razy w tygodniu – we wtorki i czwartki – o godz. 12. Część z nich to będą spotkania na żywo za pośrednictwem platformy ZOOM, część to nagrania udostępniane Państwu na kanale YouTube Centrum Kultury Jidysz. Oba rodzaje wykładów będziemy dla Państwa utrwalać, by można było je obejrzeć o dowolnej godzinie.
Wykłady poprowadzą dla Państwa m.in.: Monika Krajewska, która opowie o świętach żydowskich, Piotr Paziński, który przybliży losy żydowskich pisarzy oraz Rafał Dajbor, który pokaże nam barwne życie aktorów i artystów żydowskich scen.
UTW jest miejscem nauki i spotkań około 200 słuchaczy od 55. roku wzwyż. Stawiamy na wszechstronną edukację uczestników zajęć, ich rozwój duchowy i intelektualny, aktywizację umysłową i ruchową. Prowadzimy różne formy kształcenia osób starszych bez względu na ich dotychczasowe wykształcenie. Specyfiką UTW jest ukierunkowanie na zajęcia o tematyce żydowskiej - dotyczące historii, kultury, tradycji i obyczajowości. To wyjątkowa okazja do zdobycia nowej wiedzy, poznania ciekawych osób i rozwinięcia zainteresowań.
Opłata za uczestnictwo w internetowych wykładach dwa razy w tygodniu od października do stycznia wynosi – 100 zł (za 28 wykładów). Dodatkowo raz w miesiącu proponujemy wszystkim chętnym dostęp do jednego z wykładów zupełnie za darmo!
Tych z Państwa, którzy mieszkają w Warszawie, zapraszamy na stacjonarne warsztaty, odbywające się w siedzibie Centrum Kultury Jidysz przy ul. Andersa 15. Oferujemy: lektorat hebrajskiego i angielskiego, zajęcia komputerowe, gimnastykę, malarstwo, wycinankę, collage, pantomimę, piosenkę, kuchnię żydowską, warsztaty teatralne oraz spotkania teatru lalkowego Simche.
W programie mamy też lektorat języka jidysz, który odbywa się zdalnie.
Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: utw@jidysz.org.pl, tel. 22 620 47 33
Zachęcamy do śledzenia naszej strony http://jidyszland.pl/pl/utw/ oraz profilu na Facebooku https://www.facebook.com/UTWTeatruZydowskiego
Z wyrazami szacunku
Gołda Tencer