• Zapisz się online na teleporadę

    Zapisz się online na teleporadę

     

    więcej  https://pacjent.gov.pl/teleporada................................

    Podejrzewasz, że masz koronawirusa, potrzebujesz konsultacji medycznej, a nie możesz skontaktować się ze swoim lekarzem podstawowej opieki zdrowotnej? Skorzystaj z formularza i umów się na teleporadę lekarską lub pielęgniarską

     

    Jeśli:

    • masz objawy, które Cię niepokoją
    • miałeś kontakt z kimś zakażonym, a teraz źle się czujesz
    • jesteś na kwarantannie i źle się poczułeś
    • masz powody podejrzewać, że jesteś zakażony koronawirusem

    powinieneś skonsultować się z lekarzem podstawowej opieki zdrowotnej.

    Jeśli jest po godzinach pracy przychodni lub z innego powodu nie możesz skontaktować się ze swoim lekarzem POZ, wystarczy, że wypełnisz online formularz zgłoszeniowy i umówisz się na teleporadę.

     

    Na podany przez Ciebie adres e-mail otrzymasz wiadomość, jak połączyć się z lekarzem lub pielęgniarką za pomocą komputera, laptopa lub przez telefon. Komputer lub laptop musi mieć głośniki, kamerę i mikrofon. Zalecamy korzystanie z jednej z następujących przeglądarek: Edge, Firefox, Opera, Safari, Chrome, Internet Explorer.

    Pamiętaj jednak, że od momentu wysłania przez Ciebie formularza do udzielenia teleporady może minąć od kilkunastu minut do kilku godzin, w zależności od liczby dyżurującej kadry medycznej i czekających pacjentów. Informację o terminie teleporady otrzymasz mailem. Zostaniesz wówczas poproszony o zalogowanie się na platformie teleporad. Niestety, jeśli przepadnie termin Twojej teleporady, wrócisz na koniec kolejki. 

    Teleporadę można uzyskać 24 godziny na dobę, także w niedziele i święta. 

    W dni robocze w godzinach 8:00-18:00 powinieneś w pierwszej kolejności spróbować skontaktować się ze swoim lekarzem podstawowej opieki zdrowotnej. Jeśli jednak nie będzie to możliwe, możesz również skorzystać z teleporady. 

    Jeśli podejrzewasz zakażenie koronawirusem, nie idź do przychodni ani na SOR. Możesz zakazić innych.

    Twój stan jest ciężki?

    Nie czekaj. Zadzwoń na numer alarmowy 112 lub 999 i uprzedź, że możesz mieć koronawirusa. 

     

  • Startuje newsletter Aktywny Senior

    Startuje newsletter Aktywny Senior

    Drodzy Seniorzy,

    oddajemy w Państwa ręce pierwszy newsletter Aktywny Senior, realizowany w ramach sektorowego programu Bankowcy dla Edukacji. Mamy nadzieję, że zawarte w nim informacje będą dla Państwa interesujące i ważne z punktu widzenia bezpieczeństwa i cyberbezpieczeństwa osobistego.

    Będziemy wdzięczni za przekazanie newslettera wszystkim zainteresowanym Seniorom i zapraszamy do kontaktu pod adresem: seniorzy@wib.org.pl.  

    Seniorzy w Programie
    Bankowcy dla Edukacji 

     

    Jeden z największych w Europie programów edukacyjnych w zakresie finansów osobistych, ochrony dokumentów i tożsamości oraz cyberbezpieczeństwa zaprasza do współpracy Uniwersytety Trzeciego Wieku i organizacje senioralne.


    Rzetelna i wiarygodna wiedza finansowa to pierwszy krok do bezpieczeństwa finansowego polskich seniorów. Warto o nie zadbać jak najwcześniej, aby uniknąć przykrych sytuacji jak np. wyłudzenia metodą „na wnuczka”.

    Finanse osobiste, bankowość, oszczędzanie i inwestowanie, kredyty i pożyczki – to zagadnienia dotyczące wszystkich. Komputer, tablet, telefon, bankomat, karta płatnicza – to narzędzia, z których wszyscy korzystamy. 

    Oferta Programu „Bankowcy dla Edukacji” to m.in.:

    • wykłady z udziałem ekspertów 
    • konferencje i spotkania (np. Kongres Edukacji Finansowej i Przedsiębiorczości):
    • poradniki i materiały informacyjne (np. Raport InfoSenior)
    • biuletyn „Aktywny Senior”
    • filmy edukacyjne

    Dla Uniwersytetów Trzeciego Wieku i organizacji senioralnych, uczestniczących w Programie BdE wszystkie działania są BEZPŁATNE.

    Zapraszamy na stronę www.bde.wib.org.pl oraz do lektury Aktywnego Seniora.

    Biuletyn Aktywny Senior 2019/2020

    Bądź CYBERBEZPIECZNY!

    Nadal wielu z nas nie instaluje oprogramowania antywirusowego, nie zwraca uwagi na symbol kłódki i https na początku adresu strony internetowej, nie zmienia regularnie hasła do bankowości elektronicznej, otwiera załączniki lub klika w linki w mailach od nieznanych nadawców. 

    Cyberbezpieczeństwo to także bezpieczeństwo naszych pieniędzy. Na ich straży stoją banki, ale skuteczność zabezpieczeń bankowości internetowej i mobilnej zależy także od nas. Oto krótki opis tego o czym ZAWSZE należy pamiętać i czego NIGDY nie należy robić. 

    WARTO WYDRUKOWAĆ, POWIESIĆ W WIDOCZNYM MIEJSCU, ZAPAMIĘTAĆ!

    Pobierz GRAFIKĘ

    Bezpieczne zakupy w sieci
    odc. 1: "Bezpieczny komputer"

    Żyjemy w czasach rewolucji mobilnej. Świat zmienia się także w związku z pandemią COVID-19. Hasło "Zostań w domu" zobowiązywało każdego z nas, a komunikacja, edukacja, rozrywka i wymiana usług – wszystko przeniosło się do sieci.

    Przekonaliśmy się jeszcze bardziej niż zwykle, że cyberprzestrzeń stwarza wiele możliwości, ale i zagrożeń. W internecie korzystamy z konta bankowego, robimy przelewy, opłacamy rachunki, przeglądamy oferty, kupujemy, sprzedajemy, a wszystko to możemy zrobić w komputerze, laptopie, tablecie czy smartfonie. Niezwykle ważne jest to, żeby te urządzenia były odpowiednio zabezpieczone.  

    W ramach cyklu filmów edukacyjnych prezentujemy cykl pt. "Bezpieczne zakupy w sieci" - odc. 1 "Bezpieczny komputer". Zobacz, zapamiętaj i działaj świadomie! 

    Zobacz FILM


    bde-wib-zbp-zasady-cyberbezpieczenstwa-cyberbezpieczni-01-2400x3000-1.png

  • Zakończenie projektu 'Dwukierunkowa do czytania.Książka na Telefon;

    Zakończenie projektu 'Dwukierunkowa do czytania.Książka na Telefon;
  • Badanie Uniwersytetu Medycznego w Łodzi - zapraszamy i prosimy o pomoc.

    Badanie Uniwersytetu Medycznego w Łodzi - zapraszamy i prosimy o pomoc.

    Szanowni Państwo,

    Uniwersytet Medyczny w Łodzi wraz z Fundacją 2035 prowadzi badania dotyczące sytuacji zdrowotnej, społecznej, psychicznej seniorów w czasie zamknięcia spowodowanego epidemią, z którą ciągle się mierzymy. Dla wszystkich jest to sytuacja niecodzienna, która sprawia, że ciągle uczymy się nowych umiejętności, zachowań, nowych zjawisk. Chcielibyśmy poznać Państwa odczucia w tym zakresie, dlatego zapraszamy do naszego badania i prosimy o pomoc. Naszym celem jest nie tylko zebranie danych, ale również wyciągnięcie z nich wniosków na przyszłość, co doprowadzi do stworzenia oferty dla Państwa, która pozwoli rozwiązać problemy, z którymi wszyscy musieliśmy się zmierzyć w okresie nagłego zamknięcia.

    Planujemy przeprowadzić badanie na kilku tysiącach respondentów, zatem będziemy również bardzo wdzięczni, jeśli przekażecie Państwo ankietę krewnym, znajomym…. Jedyny limit to wiek – 55+.

    Badanie jest podzielone na 3 ankiety, do których linki znajdziecie Państwo poniżej. Nie trzeba wypełniać od razu wszystkich trzech ankiet – wiemy, że to dużo pytań. Jednak będziemy wdzięczni, jeśli zgodzicie się Państwo wypełnić wszystkie (rozkładając odpowiadanie na pytania w czasie), co będzie miało dla nas szczególną wartość.

    Jeśli będziecie mieć Państwo problem lub dodatkowe pytania dotyczące ankiet, proszę o kontakt.

    Linki do kwestionariuszy:

    część A - https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScc7GfXGFPy1pgjNHD7SSdl1_2JbUvP4kFDffGY6-GvpEHBSg/viewform?usp=sf_link 

     

    część B - https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfBH3-YgohNLBdapV2FPYVsYaxSkZjOQn-rzelkfOrVkDWfBg/viewform?usp=sf_link 

     

    część C - https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSf7yCpmFA51QzgOJ4Z4n_qNF6AlsUgI63MAS7RdWEsGol0lLw/viewform?usp=sf_link 

     

     

    Bardzo dziękuję za pomoc i pozdrawiam serdecznie.

     

    Martyna Głogowska

     

    Biuro Prorektora ds. Rozwoju Nauki i Współpracy Międzynarodowej

    Uniwersytet Medyczny w Łodzi

    Al. Kościuszki 4, 90-419 Łódź

    kom. +48 785 911 581

    tel. +48 42 272 58 13

     

  • Ogólne Zgromadzenie Członków za rok 2019

    Ogólne Zgromadzenie Członków za rok 2019

    Wychodząc naprzeciw przepisom prawa  zapraszamy na coroczne Ogólne Zgromadzenie Członków Stowarzyszenia  

    GUTW, które odbędzie się w  Gnieźnie przy ul. Kostrzewskiego 5-7. w dniu 28.09.2020r.

    Spotkanie musi przebiegać w pełnym reżimie sanitarnym( maseczki, rękawiczki, dystans a więc wyznaczone miejsca) . W tym roku nie wymagamy uczestnictwa przez osoby, które z róznych przyczyn nie mogą przybyć do auli.

     

     

    Za Zarząd GUTW     Prezes Danuta Wiśniewska

  • “Seniorzy w sieci” - edycja 2020

    “Seniorzy w sieci” - edycja 2020

    Szanowni Państwo,

    sieć nie zna ograniczeń wiekowych. Na każdym etapie życia umiejętność poruszania się w Internecie jest przydatna i ułatwia codzienne funkcjonowanie. Dotyczy to również seniorów, do których skierowany jest projekt SENIORZY W SIECI prowadzony przez Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”. Projekt przygotowany z myślą o potrzebach współczesnych seniorów ma charakter edukacyjny i rozwojowy. Składa się z kursu online, w którym może wziąć udział 200 osób z całej Polski.

    Kurs zaplanowany jest na okres październik - połowa grudnia 2020 roku (ok. 10 tygodni).

    Rekrutacja na kurs trwa od 1 do 30 września 2020 roku. Zapisać można się poprzez formularz zgłoszeniowy:

    ZAPISZ SIĘ NA KURS

    Czego nauczę się w ramach kursu?

    Jaka jest formuła kursu?

    Jakie warunki muszę spełnić, żeby wziąć udział w kursie?

    Ile czasu muszę poświęcić na kurs?

    Czy otrzymam certyfikat ukończenia kursu?

    Gdzie i do kiedy mogę się zapisać?

    Odpowiedzi na te pytania znajdziecie pod linkiem:

    WIĘCEJ INFORMACJI O KURSIE

    Co inni mówią o kursie?

    OBEJRZYJ FILM


    Pozdrawiamy serdecznie,

    Towarzystwo Inicjatyw Twórczych "ę"

    e: biuro@e.org.pl

    tel: 503 747 216

    image_processing20200831-11003-2uxacg.png

    80ab0ffb9d285b5a342c59d0ac747bad(1).pdf

  • Niezbędnik na spotkanie z Anną Seniuk

    Niezbędnik na spotkanie z Anną Seniuk

    za biblioteką

     

    Pogody zagwarantować się nie da. Toteż nie gwarantujemy, że podczas spotkania z Anną Seniuk aura dopisze. Możemy natomiast zasugerować, aby zabezpieczyć się na wypadek mniej sprzyjających warunków pogodowych (deszczu i chłodu).

    Ale od początku – aby wziąć udział w wydarzeniu trzeba, bezwzględnie, mieć ze sobą bezpłatną wejściówkę. Przed wyjściem z domu sprawdźmy, czy znajduje się w naszej torebce, kopertówce, plecaku czy walizce.Polecamy zabrać parasol, ciepłą herbatę i oczywiście książkę “Nietypowa baba jestem”.

  • Nowe godziny pracy biblioteki

    Nowe godziny pracy biblioteki

    Od września zmienione zostały godziny pracy Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna oraz jej osiedlowych oddziałów.

    Od 1 września filie nr 1, 2 i 9, a także Wypożyczalnia dla Dzieci w poniedziałki, środy i piątki będą czynne od godz. 11.00 do 18.00. We wtorki i czwartki książnica zaprasza za to w godz. 10.00 - 15.00.

    Jednocześnie Biblioteka Główna zaprasza od poniedziałku do piątku od godz. 10.00 do 18.00. Centralne placówki tj. Bibliotekę Główną oraz Wypożyczalnię dla Dzieci będzie można także odwiedzić w sobotę w godzinach od 10.00 do 14.00. 

     

  • Działalność UTW w czasie pandemii

    Działalność UTW w czasie pandemii

    Dzień dobry,

    W zal. przesyłam Interpelację poselską w spr. działanosci UTW  w okresie pandemii i odpowiedz Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego,

    które to dokument zostały mi przesłane z Biura Poselskiego Posła na Sejm RP Moniki Wielichowskiej, ul. Kłodzka 24a, tel. 503 350 899 57-402 Nowa Ruda

    Inicjatorka pomysłu złożenia interpelacji przez P. Poseł była Prezes UTW w Nowej Rudzie Karolina Popiel.

     z wyrazami szacunku i serdecznymi pozdrowieniami

    Wiesława Borczyk

    Prezes Zarządu

    OFS UTW

  • Wystawa fotograficzna prac Anny Lis

    Wystawa fotograficzna prac Anny Lis

    W ostatnim dniu sierpnia w internacie Medyka odbędzie się wernisaż prac fotograficznych autorstwa Anny Lis. Pani Anna jest wieloletnią i bardzo aktywną studentką GUTW

    Wystawa zdjęć pt. "Dzieci  Świata - małe, wielkie życia", będzie mozna oglądać  w małej galerii internatu Wielkopolskiego Samorządowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Gnieźnie (znanego jako "Medyk") przy ul. Mieszka I.

    Wernisaż odbędzie się w poniedziałek 31 sierpnia o godzinie 14:00. Zapraszamy.

  • Malarstwo Marceli Derengowski

    Malarstwo Marceli Derengowski

    Serdecznie zapraszam na wystawę Marcelego Derengowskiego 

    w niedzielę 6.09.2020 o godz. 17.00 w Starym Ratuszu.

    Ekspozycja jest podsumowaniem wieloletniej i różnorodnej pracy twórczej z okazji 90 urodzin artysty.

    Wystawa obejmuje ponad 60 prac, akwarel i obrazów na płótnie i desce w tematach: marynistyka, abstrakcja,

    czas, wdzięczność, cisza, kwiaty, kosmos.

    Zapraszam

    Iwona Wiśniewska

    MOK

  • Spotkanie autorskie z Agnieszką Lingas-Łoniewską

    Spotkanie autorskie z Agnieszką Lingas-Łoniewską
    Za biblioteką   https://biblioteka.gniezno.pl/spotkanie-autorskie-z-agnieszka-lingas-loniewska
    
    

     

     

    Dziś zapraszamy na kolejne autorskie spotkanie. Jego bohaterką będzie Agnieszka Lingas-Łoniewska – autorka bestselerowych, powieści obyczajowych, w których wątki romantyczne przeplatają się z elementami sensacyjnymi. W ostatnią sierpniową sobotę tj. 29 o godz. 17.00 na Dziedzińcu Starego Ratusza pisarka opowie o znaczeniu i sile miłości w swojej twórczości.

    Agnieszka Lingas-Łoniewska jest określana, przez swoich czytelników, mianem „Dilerki Emocji”. Jej literacki dorobek to ponad czterdzieści powieści obyczajowych i współpraca przy kilku antologiach.Jest także założycielką projektów „Czytajmy Polskich Autorów” oraz „Pisarka czyta”.Jej prozatorskim debiutem jest wydana w 2010 roku powieść „Bez przebaczenia”, w której miłosne uniesienia łączą się z subtelną erotyką. Od tamtego czasu księgarskie i biblioteczne półki zapełniają się kolejnymi książkami autorki, a usatysfakcjonowanych czytelników wciąż przybywa.Każda kolejna, wydana powieść wywołuje ogromny entuzjazm czytelników i pozostawia ślad w postaci pochlebnych recenzji. Wśród wydawniczych przebojów autorstwa Agnieszki Lingas-Łoniewskiej należy wymienić trylogię „Łatwopalni”, powieści: “Brudny Świat”, „Skazani na ból”, czy „Wszystko wina kota”.Rozmowę z autorką poprowadzi Agnieszka Ziebarth.

    Wydarzenie Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna realizowane w ramach projektu “Laboratorium słowa” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

     
  • Cykl działań profilaktycznych „Nie biorę, nie piję… żyję!” – pod taką nazwą Urząd Miejski w Gnieźnie organizuje szereg inicjatyw, poruszających tematykę zapobiegania uzależnieniom, na które zapraszamy mieszkańców Gniezna. W programie znajdą się wydarzenia skierowane dla osób w każdym wieku: pokazy kina letniego, warsztaty, spartakiada, konsultacje psychologiczno-pedagogiczne, gry i zabawy. Szczegóły na plakacie. Poniżej program wydarzeń: Program wydarzeń: Poniedziałek, 24 sierpnia, Gnieźnieński Klub Seniora 16:00 „Pomaganie osobom starszym z problemem alkoholowym w przemocy w rodzinie” Warsztaty dla seniora, Gnieźnieński Klub Seniora (15 uczestników, zgłoszenia telefonicznie 61 426 04 50 lub mailowo sylwia.jablonska@gniezno.eu). Wtorek, 25 sierpnia, Gnieźnieński Klub Seniora 16:00 „Pomaganie osobom starszym z problemem alkoholowym w przemocy w rodzinie” Warsztaty dla seniora, Gnieźnieński Klub Seniora (15 uczestników, zgłoszenia telefonicznie 61 426 04 50 lub mailowo sylwia.jablonska@gniezno.eu). Środa, 26 sierpnia, 11:00, Zielone Zaplecze MOK „Traktem Królewskim po zdrowie” Spartakiada dla dzieci i młodzieży w wieku 7-12 lat, (50 uczestników, zgłoszenia do dnia 21 sierpnia przez stronę www.mok.gniezno.pl) „Profilaktyczny Punkt Konsultacyjny” Konsultacje i wsparcie w zakresie uzależnień od alkoholu i substancji psychoaktywnych, a także przemocy w rodzinie oraz trudności wychowawczych. „Namiot profilaktyczno-konsultacyjny I” Komeda Powiatowa Policji w Gnieźnie oraz Straż Miejska. Spotkanie z profilaktykiem, miasteczko ruchu drogowego, prezentacja sprzętu i wyposażenia SM. Wstęp wolny „Mobilny profilaktyczny punkt biblioteczny” Mobilna wypożyczalnia książek w tematyce profilaktycznej, profilaktyczne zajęcia dla dzieci i młodzieży. Wstęp wolny Środa, 26 sierpnia, 16:00, Stadion Żużlowy „Sport żużlowy podziwiam i w trzeźwości żyję” Udział Startu Gniezno i profilaktyków. Warsztaty profilaktyczne z rodzicami, grill z zawodnikami Startu, realizacja filmu promocyjnego w zakresie profilaktyki. 60 uczestników (dwie grupy po 30 osób, zgłoszenia mailowo: rzecznik@startgniezno.com). Czwartek, 27 sierpnia, 16:00, Stadion żużlowy Udział Startu Gniezno i profilaktyków. Warsztaty profilaktyczne z młodzieżą, grill z zawodnikami Startu, realizacja filmu promocyjnego w zakresie profilaktyki. 60 uczestników (dwie grupy po 30 osób, zgłoszenia mailowo: rzecznik@startgniezno.com). Czwartek, 27 sierpnia, 16:30, ul. Parkowa „Namiot profilaktyczno-konsultacyjny I” oraz „Namiot profilaktyczno-konsultacyjny II” Komeda Powiatowa Policji w Gnieźnie i Straż Miejska W programie m.in. alkogogle, narkogole, edukacyjne gry i zabawy w zakresie przeciwdziałania uzależnieniom. Spotkanie z profilaktykiem, miasteczko ruchu drogowego, prezentacja sprzętu i wyposażenia SM. Wstęp wolny. „Mobilny profilaktyczny punkt biblioteczny” Mobilna wypożyczalnia książek w tematyce profilaktycznej, profilaktyczne zajęcia dla dzieci i młodzieży. Wstęp wolny „NIE dla uzależnień” Ul. Parkowa Prowadzenie: Miejskie Świetlice Socjoterapeutyczne Konkursy dla dzieci i młodzieży, quizy, tworzenie plakatu profilaktycznego, konsultacja psychologiczna. Wstęp wolny. „Czas wolny z profilaktyką”. Konkursy dla dzieci i młodzieży prowadzone przez studentów kierunku pedagogika GSW Milenium. Wstęp wolny. 20:00 Kino plenerowe, ul. Parkowa Pokaz filmu „Zabawa, zabawa”. Wstęp wolny – od 16 roku życia, do wyczerpania miejsc (190 osób) Piątek, 28 sierpnia: 16:00 Gnieźnieński Klub Seniora „Pomaganie osobom starszym z problemem alkoholowym w przemocy w rodzinie” 15 uczestników (zgłoszenia pod numerem: 61 426 04 50 bądź mailowo: sylwia.jablonska@gnezno.eu). 16:30, Plac Świętego Wojciecha „Mobilny profilaktyczny punkt biblioteczny” Mobilna wypożyczalnia książek w tematyce profilaktycznej, profilaktyczne zajęcia dla dzieci i młodzieży. Wstęp wolny 16:30, Plac Świętego Wojciecha „Profilaktyczny Punkt Konsultacyjny” Plac Świętego Wojciecha Konsultacje i wsparcie w zakresie uzależnień od alkoholu i substancji psychoaktywnych, a także przemocy w rodzinie oraz trudności wychowawczych. 16:30, Plac Świętego Wojciecha „Namiot profilaktyczno-konsultacyjny II” Spotkanie z profilaktykiem, miasteczko ruchu drogowego, prezentacja sprzętu i wyposażenia SM. Wstęp wolny. 16:30, Plac Świętego Wojciecha „Czas wolny z profilaktyką” Konkursy dla dzieci i młodzieży prowadzone przez studentów kierunku pedagogika GSW Milenium. Wstęp wolny. 20:00, Plac Świętego Wojciecha Kino plenerowe – pokaz filmu „Amy” Wstęp wolny– od 15 roku życia, do wyczerpania miejsc (120 osób). Niedziela, 30 sierpnia 11:00 Dolina Pojednania II Piknik Czytelniczy „Zrozumieć uzależnienie – rola literatury w terapii” oraz „Bajki Pomagajki”. Warsztaty profilaktyczne, spotkana autorskie, przedstawienia teatralne, warsztaty gwarowe, pokazy historyczne. Wstęp wolny 20:00 Wenecja Kino plenerowe – pokaz filmu „Mój piękny syn” Wstęp wolny – od 16 roku życia, do wyczerpania miejsc (190 osób).

    Cykl działań profilaktycznych „Nie biorę, nie piję… żyję!” – pod taką nazwą Urząd Miejski w Gnieźnie organizuje szereg inicjatyw, poruszających tematykę zapobiegania uzależnieniom, na które zapraszamy mieszkańców Gniezna. W programie znajdą się wydarzenia skierowane dla osób w każdym wieku: pokazy kina letniego, warsztaty, spartakiada, konsultacje psychologiczno-pedagogiczne, gry i zabawy.  Szczegóły na plakacie. Poniżej program wydarzeń:  Program wydarzeń:  Poniedziałek, 24 sierpnia, Gnieźnieński Klub Seniora  16:00 „Pomaganie osobom starszym z problemem alkoholowym w przemocy w rodzinie” Warsztaty dla seniora, Gnieźnieński Klub Seniora (15 uczestników, zgłoszenia telefonicznie 61 426 04 50 lub mailowo sylwia.jablonska@gniezno.eu).  Wtorek, 25 sierpnia, Gnieźnieński Klub Seniora  16:00 „Pomaganie osobom starszym z problemem alkoholowym w przemocy w rodzinie” Warsztaty dla seniora, Gnieźnieński Klub Seniora (15 uczestników, zgłoszenia telefonicznie 61 426 04 50 lub mailowo sylwia.jablonska@gniezno.eu).  Środa, 26 sierpnia, 11:00, Zielone Zaplecze MOK  „Traktem Królewskim po zdrowie”  Spartakiada dla dzieci i młodzieży w wieku 7-12 lat, (50 uczestników, zgłoszenia do dnia 21 sierpnia przez stronę www.mok.gniezno.pl)  „Profilaktyczny Punkt Konsultacyjny” Konsultacje i wsparcie w zakresie uzależnień od alkoholu i substancji psychoaktywnych, a także przemocy w rodzinie oraz trudności wychowawczych.  „Namiot profilaktyczno-konsultacyjny I” Komeda Powiatowa Policji w Gnieźnie oraz Straż Miejska.  Spotkanie z profilaktykiem, miasteczko ruchu drogowego, prezentacja sprzętu i wyposażenia SM. Wstęp wolny  „Mobilny profilaktyczny punkt biblioteczny” Mobilna wypożyczalnia książek w tematyce profilaktycznej, profilaktyczne zajęcia dla dzieci i młodzieży. Wstęp wolny  Środa, 26 sierpnia, 16:00, Stadion Żużlowy  „Sport żużlowy podziwiam i w trzeźwości żyję”  Udział Startu Gniezno i profilaktyków. Warsztaty profilaktyczne z rodzicami, grill z zawodnikami Startu, realizacja filmu promocyjnego w zakresie profilaktyki. 60 uczestników (dwie grupy po 30 osób, zgłoszenia mailowo: rzecznik@startgniezno.com).   Czwartek, 27 sierpnia, 16:00, Stadion żużlowy  Udział Startu Gniezno i profilaktyków. Warsztaty profilaktyczne z młodzieżą, grill z zawodnikami Startu, realizacja filmu promocyjnego w zakresie profilaktyki. 60 uczestników (dwie grupy po 30 osób, zgłoszenia mailowo: rzecznik@startgniezno.com).   Czwartek, 27 sierpnia, 16:30, ul. Parkowa  „Namiot profilaktyczno-konsultacyjny I” oraz „Namiot profilaktyczno-konsultacyjny II” Komeda Powiatowa Policji w Gnieźnie i Straż Miejska W programie m.in. alkogogle, narkogole, edukacyjne gry i zabawy w zakresie przeciwdziałania uzależnieniom. Spotkanie z profilaktykiem, miasteczko ruchu drogowego, prezentacja sprzętu i wyposażenia SM. Wstęp wolny.   „Mobilny profilaktyczny punkt biblioteczny” Mobilna wypożyczalnia książek w tematyce profilaktycznej, profilaktyczne zajęcia dla dzieci i młodzieży. Wstęp wolny  „NIE dla uzależnień” Ul. Parkowa Prowadzenie: Miejskie Świetlice Socjoterapeutyczne Konkursy dla dzieci i młodzieży, quizy, tworzenie plakatu profilaktycznego, konsultacja psychologiczna. Wstęp wolny.  „Czas wolny z profilaktyką”. Konkursy dla dzieci i młodzieży prowadzone przez studentów kierunku pedagogika GSW Milenium. Wstęp wolny.  20:00 Kino plenerowe, ul. Parkowa  Pokaz filmu „Zabawa, zabawa”. Wstęp wolny – od 16 roku życia, do wyczerpania miejsc (190 osób)  Piątek, 28 sierpnia:  16:00 Gnieźnieński Klub Seniora „Pomaganie osobom starszym z problemem alkoholowym w przemocy w rodzinie” 15 uczestników (zgłoszenia pod numerem: 61 426 04 50 bądź mailowo: sylwia.jablonska@gnezno.eu).  16:30, Plac Świętego Wojciecha  „Mobilny profilaktyczny punkt biblioteczny” Mobilna wypożyczalnia książek w tematyce profilaktycznej, profilaktyczne zajęcia dla dzieci i młodzieży. Wstęp wolny  16:30, Plac Świętego Wojciecha  „Profilaktyczny Punkt Konsultacyjny” Plac Świętego Wojciecha Konsultacje i wsparcie w zakresie uzależnień od alkoholu i substancji psychoaktywnych, a także przemocy w rodzinie oraz trudności wychowawczych.  16:30, Plac Świętego Wojciecha „Namiot profilaktyczno-konsultacyjny II” Spotkanie z profilaktykiem, miasteczko ruchu drogowego, prezentacja sprzętu i wyposażenia SM. Wstęp wolny.  16:30, Plac Świętego Wojciecha  „Czas wolny z profilaktyką” Konkursy dla dzieci i młodzieży prowadzone przez studentów kierunku pedagogika GSW Milenium. Wstęp wolny.  20:00, Plac Świętego Wojciecha  Kino plenerowe – pokaz filmu „Amy” Wstęp wolny– od 15 roku życia, do wyczerpania miejsc (120 osób).  Niedziela, 30 sierpnia  11:00 Dolina Pojednania  II Piknik Czytelniczy „Zrozumieć uzależnienie – rola literatury w terapii” oraz „Bajki Pomagajki”. Warsztaty profilaktyczne, spotkana autorskie, przedstawienia teatralne, warsztaty gwarowe, pokazy historyczne. Wstęp wolny  20:00 Wenecja  Kino plenerowe – pokaz filmu „Mój piękny syn” Wstęp wolny – od 16 roku życia, do wyczerpania miejsc (190 osób).

    Cykl działań profilaktycznych „Nie biorę, nie piję… żyję!” – pod taką nazwą Urząd Miejski w Gnieźnie organizuje szereg inicjatyw, poruszających tematykę zapobiegania uzależnieniom, na które zapraszamy mieszkańców Gniezna. W programie znajdą się wydarzenia skierowane dla osób w każdym wieku: pokazy kina letniego, warsztaty, spartakiada, konsultacje psychologiczno-pedagogiczne, gry i zabawy.

    Szczegóły na plakacie. Poniżej program wydarzeń:

    Program wydarzeń:

    Poniedziałek, 24 sierpnia, Gnieźnieński Klub Seniora 16:00 „Pomaganie osobom starszym z problemem alkoholowym w przemocy w rodzinie”Warsztaty dla seniora, Gnieźnieński Klub Seniora (15 uczestników, zgłoszenia telefonicznie 61 426 04 50 lub mailowo sylwia.jablonska@gniezno.eu)

    .Wtorek, 25 sierpnia, Gnieźnieński Klub Seniora 16:00 „Pomaganie osobom starszym z problemem alkoholowym w przemocy w rodzinie”Warsztaty dla seniora, Gnieźnieński Klub Seniora (15 uczestników, zgłoszenia telefonicznie 61 426 04 50 lub mailowo sylwia.jablonska@gniezno.eu).

    Środa, 26 sierpnia, 11:00, Zielone Zaplecze MOK„Traktem Królewskim po zdrowie”Spartakiada dla dzieci i młodzieży w wieku 7-12 lat, (50 uczestników, zgłoszenia do dnia 21 sierpnia przez stronę www.mok.gniezno.pl)„Profilaktyczny Punkt Konsultacyjny” Konsultacje i wsparcie w zakresie uzależnień od alkoholu i substancji psychoaktywnych, a także przemocy w rodzinie oraz trudności wychowawczych.„Namiot profilaktyczno-konsultacyjny I”Komeda Powiatowa Policji w Gnieźnie oraz Straż Miejska.  Spotkanie z profilaktykiem, miasteczko ruchu drogowego, prezentacja sprzętu i wyposażenia SM. Wstęp wolny„Mobilny profilaktyczny punkt biblioteczny” Mobilna wypożyczalnia książek w tematyce profilaktycznej, profilaktyczne zajęcia dla dzieci i młodzieży. Wstęp wolny

    Środa, 26 sierpnia, 16:00, Stadion Żużlowy

    „Sport żużlowy podziwiam i w trzeźwości żyję”Udział Startu Gniezno i profilaktyków. Warsztaty profilaktyczne z rodzicami, grill z zawodnikami Startu, realizacja filmu promocyjnego w zakresie profilaktyki.60 uczestników (dwie grupy po 30 osób, zgłoszenia mailowo: rzecznik@startgniezno.com).Czwartek, 27 sierpnia, 16:00, Stadion żużlowyUdział Startu Gniezno i profilaktyków. Warsztaty profilaktyczne z młodzieżą, grill z zawodnikami Startu, realizacja filmu promocyjnego w zakresie profilaktyki.60 uczestników (dwie grupy po 30 osób, zgłoszenia mailowo: rzecznik@startgniezno.com).

    Czwartek, 27 sierpnia, 16:30, ul. Parkowa „Namiot profilaktyczno-konsultacyjny I” oraz „Namiot profilaktyczno-konsultacyjny II”Komeda Powiatowa Policji w Gnieźnie i Straż Miejska W programie m.in. alkogogle, narkogole, edukacyjne gry i zabawy w zakresie przeciwdziałania uzależnieniom. Spotkanie z profilaktykiem, miasteczko ruchu drogowego, prezentacja sprzętu i wyposażenia SM. Wstęp wolny.  „Mobilny profilaktyczny punkt biblioteczny”Mobilna wypożyczalnia książek w tematyce profilaktycznej, profilaktyczne zajęcia dla dzieci i młodzieży. Wstęp wolny„NIE dla uzależnień” Ul. Parkowa Prowadzenie: Miejskie Świetlice SocjoterapeutyczneKonkursy dla dzieci i młodzieży, quizy, tworzenie plakatu profilaktycznego, konsultacja psychologiczna. Wstęp wolny.„Czas wolny z profilaktyką”. Konkursy dla dzieci i młodzieży prowadzone przez studentów kierunku pedagogika GSW Milenium. Wstęp wolny.20:00 Kino plenerowe, ul. ParkowaPokaz filmu „Zabawa, zabawa”.Wstęp wolny – od 16 roku życia, do wyczerpania miejsc (190 osób)

    Piątek, 28 sierpnia:16:00 Gnieźnieński Klub Seniora „Pomaganie osobom starszym z problemem alkoholowym w przemocy w rodzinie” 15 uczestników (zgłoszenia pod numerem: 61 426 04 50 bądź mailowo: sylwia.jablonska@gnezno.eu).16:30, Plac Świętego Wojciecha „Mobilny profilaktyczny punkt biblioteczny”Mobilna wypożyczalnia książek w tematyce profilaktycznej, profilaktyczne zajęcia dla dzieci i młodzieży. Wstęp wolny16:30, Plac Świętego Wojciecha „Profilaktyczny Punkt Konsultacyjny” Plac Świętego Wojciecha Konsultacjei wsparcie w zakresie uzależnień od alkoholu i substancji psychoaktywnych,a także przemocy w rodzinie oraz trudności wychowawczych.16:30, Plac Świętego Wojciecha„Namiot profilaktyczno-konsultacyjny II”Spotkanie z profilaktykiem, miasteczko ruchu drogowego, prezentacja sprzętu i wyposażenia SM. Wstęp wolny.16:30, Plac Świętego Wojciecha „Czas wolny z profilaktyką”Konkursy dla dzieci i młodzieży prowadzone przez studentów kierunku pedagogika GSW Milenium. Wstęp wolny.20:00, Plac Świętego WojciechaKino plenerowe – pokaz filmu „Amy”Wstęp wolny– od 15 roku życia, do wyczerpania miejsc (120 osób).

    Niedziela, 30 sierpnia11:00 Dolina Pojednania II Piknik Czytelniczy „Zrozumieć uzależnienie – rola literatury w terapii” oraz „Bajki Pomagajki”.Warsztaty profilaktyczne, spotkana autorskie, przedstawienia teatralne, warsztaty gwarowe, pokazy historyczne. Wstęp wolny20:00 WenecjaKino plenerowe – pokaz filmu „Mój piękny syn”Wstęp wolny – od 16 roku życia, do wyczerpania miejsc (190 osób).

  • Warsztaty profilaktyczne dla seniorów

    Warsztaty profilaktyczne dla seniorów

    Szanowni Państwo,

    serdecznie zapraszam do udziału w warsztatach profilaktycznych organizowanych przez Urząd Miejski w Gnieźnie przy współpracy z partnerami. Dla seniorów dedykowane są trzy popołudniowe spotkania w Klubie Seniora przy ul Sportowej 1 (małe grupy po max. 15 os., obecność w maseczkach obowiązkowa), do wyboru terminy: 24.08. godz. 16:00, 25.08. godz. 16:00 oraz 28.08. godz. 16:00. Obowiązuje kolejność zgłoszeń telefonicznie na mój numer telefonu: 61 426 04 51.

    Proszę o przekazanie informacji seniorom. Pomyślcie Państwo może macie kogoś szczególnie na myśli, komu fachowe wsparcie profilaktyczne (samemu lub w rodzinie) by się szczególnie przydało... 

    Dziękuję.

    Pozdrawiam serdecznie!

    Oliwia Komorowska

  • Jak dożyć setki? Siedem lekcji stulatków

    Jak dożyć setki? Siedem lekcji stulatków

    za  onet.pl   kliknij

  • Nowy przypadek koronawirusa w powiecie gnieźnieńskim

    Nowy przypadek koronawirusa w powiecie gnieźnieńskim
  • Parada Seniorów „Dojrzali Wspaniali” w 2021

    Parada Seniorów „Dojrzali Wspaniali” w 2021

    Organizatorzy Parady Seniorów – Fundacja Zaczyn i Dj Wika – z przykrością informują o odwołaniu tegorocznej edycji największego senioralnego wydarzenia w Polsce. VII Ogólnopolska Parada Seniorów odbędzie się w sierpniu 2021 roku.
     

    – Do ostatniej chwili przygotowywaliśmy Paradę Seniorów 2020. Niestety, epidemia koronawirusa nie tylko nie daje za wygraną, ale wręcz narasta. Nie możemy zorganizować wydarzenia, które narazi naszych wspaniałych polskich seniorów na niebezpieczeństwo. Organizacja wydarzenia adresowanego do członków grupy szczególnego ryzyka, nawet w odpowiednim reżimie sanitarnym, jest po prostu niemożliwa. 4 sierpnia 2020 r. podjęliśmy więc decyzję o rozpoczęciu prac nad Paradą 2021. Wierzymy, że za rok spotkamy się w Warszawie w gronie tysięcy Dojrzałych Wspaniałych i razem, w bezpieczny sposób, przypomnimy wszystkim wokół, jak ważnymi członkami społeczeństwa jesteśmy – powiedział Przemysław Wiśniewski, prezes Fundacji Zaczyn.

    Uczestników indywidualnych, grupy zorganizowane, wolontariuszy i sponsorów wydarzenia zachęcamy do obserwowania strony www.parada.zaczyn.org, na której będą prezentowane informacje o przyszłorocznej Paradzie. Pozostańmy w kontakcie.
    Bardzo za Wami tęsknimy!

    Odwiedź nas na:

    www.parada.zaczyn.org

    www.fb.com/DojrzaliWspaniali

    Mamy nadzieję, że lubisz nasze newslettery. Jeśli nie, możesz się wypisać.

  • Senior w Bibliotece...

    Senior w Bibliotece...
  • “Książka na telefon” wraca po przerwie

     “Książka na telefon” wraca po przerwie

    tekst za BPMG

    “Książka na telefon” wraca po przerwie 

     W “Bibliotece dla seniora” znowu wracamy do tematu usługi „książka na telefon”, która w naszej książnicy do końca września będzie funkcjonować pod nazwą „Dwukierunkowa do czytania-książka na telefon”. Wszystkie działania podjęte na rzecz tej usługi toczą się w ramach projektu „Seniorzy w akcji”, który BPMG realizuje z partnerem- GUTW. Projekt finansuje Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

    Przypomnijmy, kto może korzystać z tej nowej oferty Biblioteki. Otóż pomoc w dostarczaniu książek do domu skierowana jest do wszystkich mieszkańców Gniezna, którzy z różnych przyczyn (wieku lub stanu zdrowia) nie mogą samodzielnie dotrzeć do Biblioteki i nie mają w najbliższym otoczeniu nikogo, kto by mógł ich wesprzeć w zaspokojeniu tej potrzeby.

    Do grona odbiorców mogą dołączyć osoby, niebędące jeszcze czytelnikami naszej książnicy, ale także stali, długoletni czytelnicy, którzy z różnych przyczyn już samodzielnie nie mogą realizować wymiany książek. Osoby, które chcą się zapisać mogą zgłosić się pod numer 514 722 131. Pod tym numerem czeka dyspozytor, który udzieli dokładnych informacji. Zapis nowego czytelnika odbywa się w domu odbiorcy, w obecności bibliotekarza i wolontariusza – po wcześniejszym uzgodnieniu dnia i godziny. Zapis i korzystanie z tej usługi jest bezpłatne.

    Zgłoszenia wymiany książek (które także można kierować pod nr 514 722 131) będą realizowane przez wolontariuszy, którzy zostali przeszkoleni w aspekcie prawnym, pierwszej pomocy przedmedycznej, konsultacji psychologicznej oraz zasad postępowania w reżimie sanitarnym (w związku z pandemią Covid-19).

    A na zdjęciu nasza wolontariuszka pani Małgorzata – przed drugą „pierwszą” książkową wizytą.

  • Literacki fyrtel w sieci: spotkanie z Pawłem J. Bąkowskim

    Literacki fyrtel w sieci: spotkanie z Pawłem J. Bąkowskim

    Tekst za BPMG

    Zapraszamy na drugą wizytę na naszym “Literackim fyrtlu w sieci”.W czwartek 12 sierpnia (w środę) o godz. 18.30 w Czytelni Biblioteki Głównej pojawi się Paweł J. Bąkowski – artysta i człowiek wielu talentów, z czego spora część lokuje się właśnie w obszarze „słowo/tekst”. Spotkanie będzie można śledzić na bibliotecznym profilu FB [https://www.facebook.com/biblioteka.gniezno/] do czego gorąco zachęcamy.

    Paweł Bąkowski debiutował na Slamie Poetyckim im. Franciszka Rabelais w Gnieźnie. Następnie wziął udział w kilku turniejach na festiwalach literackich, zwyciężając między innymi podczas Poznania Poetów, Miasta Poezji w Lublinie czy Majowego Buumu Literackiego w Toruniu. Swoje wiersze publikował m.in. w „Odrze” czy na łamach „Krytyki Politycznej”. Organizator slamów poetyckich i wydarzeń literackich. Prowadzi warsztaty z pisania i występów scenicznych. Występował w duecie Destruenci deklamując swoje teksty oraz tworząc elektroniczne podkłady. Obecnie jako Szegetz koncertuje w Polsce oraz nagrywa rapowy album „Przedświt EP”.

    Mamy plan pytać Pawła o różne rzeczy – może i o to, jaki był najgorszy tekst (literacki), jaki przeczytał.

    Rozmowę poprowadzi Izabela Budzyńska.

    Projekt „Biblioteka – filia w sieci” dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura w sieci”.

strona:

Aktualności

Kontakt

  • GNIEŹNIEŃSKI UNIWERSYTET TRZECIEGO WIEKU
    Gnieźnieński Uniwersytet Trzeciego Wieku
    62-200 Gniezno
    ul. Kostrzewskiego 5-7
    Budynek Instytutu Kultury Europejskiej UAM.
    p.2.22 II ptr

    nr konta bankowego 32 1020 4115 0000 9102 0068 8150
    nr KRS KRS 0000280454
    NIP 784 239 35 93
  • tel.kom. 694 220 545 czynny pn-pt w godz 10.00 - 17.00.

    pokój 2.22 ( II piętro) Instytut Kultury Europejskiej UAM

Galeria zdjęć