VI Piknik Czytelniczy BPMG z naszymi studentami wolontariuszami
Nowa galeria Czwarty letni spacer - Jezioro Winiary została dodana do albumu fotograficznego
Mała gimnastyka, aby złapać formę i w trasę na kolejną piątkową przygodę nordic walking. Tym razem, oprócz spaceru wokół Jeziora Winiary zwiedziliśmy osiedle Róża. Przy pięknej słonecznej pogodzie i doskonałych humorach miło upłynął nam czas.
Po spotkaniu w dniu 26.06.2024 r. dotyczącym gorszących wydarzeń zaistniałych w sali obrad OZCZ GUTW za 2023 r. gremium przedstawicieli władz GUTW w składzie :
- Wiceprezes Zarządu, Przewodniczący OZCZ GUTW p. Krzysztof Goźdź
- Przewodnicząca Komisji Rewizyjnej p. Irena Zielińska
- Przewodnicząca Sądu Koleżeńskiego p. Marianna Graczyk
- Prezes Zarządu GUTW p. Danuta Wiśniewska
publikuje następujące oświadczenie:
Wyrażamy głębokie ubolewanie, zniesmaczenie i potępiamy naganne zachowanie członków Komisji Skrutacyjnej OZCZ naszego Stowarzyszenia w czasie Ogólnego Zebrania Członków w dniu 25.06.2024 r.
Pozostałych uczestników OZCZ GUTW przepraszamy za zaistniałą sytuację obiecując, że dopełnimy wszelkich starań by uniknąć podobnych incydentów w przyszłości.
Na Ogólnym Zgromadzeniu Członków GUTW w dniu 25.06.2024 Zarząd GUTW i Komisja Rewizyjna uzyskały Absolutorium i zatwierdzony został Bilans za rok 2023. Zatwierdzone zostały równieź Kierunki Działania na rok akademicki 2024/2025
PORZĄDEK OBRAD:
mgr inż. Danuta Wiśniewska inż. Krzysztof Goźdź
Prezes Zarządu GUTW Wiceprezes Zarządu GUTW
Nowa galeria Trzeci letni spacer- Jezioro Winiary została dodana do albumu fotograficznego
Piękna pogoda i głęboka zieleń towarzyszyła nam w kolejnym spacerze nordic walking wokół Jeziora winiary. Studenci GUTW korzystali ze świerzego powietrza w piątkowe przepołudnie w 1 dzień lata 2024r. Zapraszamy do kolejnych spacerów.
Nowa galeria MPPP- Gnieźnieńskie zakłady pracy w PRL została dodana do albumu fotograficznego
W dniu 20.06.2024 wysłuchaliśmy prelekcji pana Jarosława Mikołajczyka z Działu Popularyzacji i Edukacji MPPP na temat gnieźnieńskiego rzemiosła i przemysłu w PRL. Prelekcja była poparta zdjęciami reportażysty Janusza Chlasty. W szczególności omówił historie takich zakładów jak: Produkcja Wódek Kasprowicz, Spomasz, Polania, Polanex , Garbarnia, Cukrownia, Rzeźnia, Galanteria Lech i inne. Z ciekawością wysłuchaliśmy prelekcji, wiele osób wspominało Gniezno z tego okresu.
Nowa galeria Zakończenie roku akademickiego 2023/2024 na Gołąbkach została dodana do albumu fotograficznego
Mocnym akcentem zakończył się rok akademicki 2023/2024 GUTW. Szampańska zabawa w gołąbkach przysporzyła uczestnikom wspaniałych emocji. Pokazała jak bawią się nasi studenci.
Nowa galeria Drugi letni spacer - Jezioro Winiary została dodana do albumu fotograficznego
Powiększa się grupa piątkowych spacerowiczów GUTW. Sprzyjały nam piękna pogoda i dobre humory. Była też krótka przerwa w spacerze na kawę w Mc Donalds. Grupa jest otwarta. Zapraszamy na kolejne spacery.
Spotkanie z pisarzem p. Jackiem Dehnelem w ramach LETNICH SPOTKAŃ LITERACKICH W GNIEŹNIE W 2024 ROKU za nami.
W towarzystwie wielu czytelników prozy i poezji naszego wybitnego gościa uczestniczyliśmy w arcyciekawym spotkaniu w gościnnych murach Centrum Kultury eSTeDe.
Spotkanie prowadziła p. Katarzyna Mikołajczewska- Modrzejewska z ramienia BPMG.
Jacek Dehnel to jeden z najwybitniejszych żyjących poetów i pisarzy polskich. Sławę przyniosły mu zarówno książki poetyckie, jak i powieści "Lala" czy "Saturn".Jacek Dehnel to polski poeta, prozaik, tłumacz i malarz. Jest laureatem wielu prestiżowych nagród. Sławę przyniosły mu przede wszystkim książki poetyckie, jednak spod jego pióra wychodzą również znakomite powieści w tym kryminały retro.
Nowa galeria Letni spacer - Jezioro Winiary została dodana do albumu fotograficznego
Nieliczna grupa Nordic Walking GUTW w doskonałych humorach spędziła 7 czerwca 2024r przedpołudnie nad jeziorem Winiary. Uczestnicy zachęcają koleżanki i kolegów do wspólnych kolejnych spacerów.
Nowa galeria Wycieczka do PWiK została dodana do albumu fotograficznego
W dniu 5 czerwca 2024r odbyliśmy wycieczkę do Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Gnieźnie. Główny technolog przedstawił nam ujęcia wody ze studni głębinowych, proces filtracji i uzdatniania wody. Zwiedziliśmy również dyspozytornię . Następnie przeszliśmy na ul. Wodną i zapoznaliśmy się z procesem oczyszczania ścieków, pracą labolatorium oraz obejrzeliśmy prezentację działalności firmy. Wycieczka dla wszystkich uczestników była bardzo interesująca i pouczająca.
Nowa galeria Pomoc przedmedyczna -warsztaty została dodana do albumu fotograficznego
W dniu 23 maja 2024r odbyliśmy bardzo interesujące spotkanie z p. Adamem Kaźmierskim ratownikiem medycznym. Przekazał nam bardzo cenne wskazówki jak postępować z osobą nieprzytomną przed przyjazdem służb medycznych. Odbyliśmy praktyczne ćwiczenia udzielania pierwszej pomocy osobie t.j. ocenę przytomności i sprawdzenie oddechu. Nauczyliśmy się wykonywać masaż serca oraz ułożenie osoby nieprzytomnej w pozycji bezpiecznej. Na koniec ratownik pokazał nam jak postępować w przypadku zadławienia.
Nowa galeria Spotkanie z przedstawicielem Komendy Policji w sprawie przepisów ruchu drogowego została dodana do albumu fotograficznego
W dniu 22 maja 2024r pan Krzysztof Socha przedstawiciel Powiatowej Komendy Policji w Gnieźnie omówił przepisy ruchu drogowego i zasady bezpieczeństwa poruszania się po drogach głównie dotyczących rowerzystów. Również ostrzegał nas przed oszustami wyłudzającymi pieniądze od seniorów.
17.05. 2024 w auli IKE UAM uczestniczyliśmy w ciekawych panelowych dyskusjach dotyczących sztucznej inteligencji.
W ramach Forum AI. Kultura. Przemysł. Edukacja podjęto następujące kwestie: jakie idee, postawy, przypuszczenia wiążą się z AI, jej zastosowaniami i ich konsekwencjami? W jaki sposób rozumienie i korzystanie z niej zmienia nasze pojmowanie rzeczywistości i odnoszących się do niej kategorii: człowieka, maszyny, technologii, inteligencji, kultury, pracy? Jakie są szanse i zagrożenia związane z rozwojem sztucznej inteligencji? Jakie etyczne wyzwania stanowi wykorzystanie sztucznej inteligencji w praktykach życia codziennego?
Forum AI. Kultura. Przemysł. Edukacja było miejscem interdyscyplinarnego spotkania humanistyki, technologii i przemysłu.
eduresized_Forum-AI-program.jpg
za gniezno 24:
Nowa galeria Spacer po parku Dziekanki została dodana do albumu fotograficznego
W sobotę dnia 11 maja 2024 nasza przewodniczka dendroterapeutka pani Agnieszka Antosik oprowadziła nas po zrewitalizowanym parku przy szpitalu Dziekanka. Park nadal ma charakter leśny, widzieliśmy wiele ciekawych drzew zarówno starych jak i nowo posadzonych. Uzyskaliśmy ciekawą wiedzę o drzewach, ich korze a także o chorobach drzew. Byliśmy zachwyceni szatą roślinną parku zarówno drzewami jak i kwiatami.
Nowa galeria Produkcja cukru w Polsce została dodana do albumu fotograficznego
W dniu 8 maja 2024 mgr inż. Janusz Sławiński przedstawił interesujący wykład nt. produkcji cukru w Polsce i na świecie. Przedstawił rozmieszczenie cukrowni w Polsce, , ilości produkcji , spożycie na mieszkańca, rodzaje cukru i substancji słodzących. Pokazał fazy produkcji cukru z buraków oraz technologie produkcji.
10.04.2024 r liczna grupa studentów seniorów GUTW uczestniczył w ciekawym spotkaniu z prof. Markiem Hendrykowskim. Dyskusję prowadził p. ambasador Andrzej Byrt. Była to promocja nowej książki profesora pt. Wiwat Saga Wielkopolska
Z przykrością zawiadamiamy społeczność GUTW o ostatnim pożegnaniu naszej Studentki Hani Zielińskiej, które odbędzie się w dniu 4.maja 2024 roku o godz. 10.00 na cmentarzu przy ul. Witkowskiej.
Cześć Jej pamięci !!!
Nowa galeria MPPP - Malarstwo Wojciecha Podlaszewskiego została dodana do albumu fotograficznego
W dniu 25 kwietnia 2024 r. w Sali edukacyjnej Muzeum PPP pan Dariusz Stryjniak zapoznał nas z działalnością artystyczną Wojciecha Podlaszewskigo, którego prace gromadzone są od 1975 r. Urodzony w Gnieźnie w 1897 r. od najmłodszych lat przejawiał zdolności artystyczne , które pogłębiał studiami we Wrocławiu i Monachium. Był artystą wszechstronnym: malarstwo, rysunek, konserwacja zabytków sakralnych. W zbiorach Muzeum znajduje się 25 obrazów, 4 rysunki, szkicownik z lat szkolnych oraz przedmioty osobiste : farby , sztalugi, pamiątki z jego wystaw. Wszystkie te eksponaty mogliśmy obejrzeć na prezentacji multimedialnej, a niektórych z nich dotknąć i zobaczyć na wyciągnięcie ręki.